Logo
Wydrukuj tę stronę

Drugie miejsce dla strażaków z Brzozowa na II Mistrzostwach Ratownictwa Medycznego o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku

fot. arch. PSP w Brzozowie fot. arch. PSP w Brzozowie

    21 kwietnia 2016 r. odbyły się Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym o Puchar Rektora PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. W zawodach brało udział dwadzieścia trzy trzyosobowe drużyny. Na terenie całego miasta przygotowano dla drużyn jedenaście zadań.

Wśród nich znalazły się zarówno te teoretyczne, sprawnościowe oraz sprawdzające umiejętności. Ratownicy musieli zmierzyć się m.in.: wybuchem w warsztacie samochodowym, upadkiem z wysokości do pustego basenu, czy dzieckiem przygniecionym sztangą na siłowni. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: szkoły wyższe, zespoły ratownictwa medycznego, kwalifikowana pierwsza pomoc.

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie reprezentowała drużyna w składzie:

sekc. Rafał SZMYD

sekc. Ryszard SAJ

mł. asp. Piotr RACHWAŁ

Mistrzostwa miały na celu doskonalenie umiejętności udzielania pomocy w sytuacjach, które mogą zaistnieć w faktycznych warunkach. W kategorii KPP (kwalifikowana pierwsza pomoc) strażacy z KP PSP w Brzozowie zajęli II miejsce.

   st. kpt. Tomasz Mielcarek

Wszystkie wyniki znajdują się w zakładce „GRODEK – zaprzyjaźniona uczelnia”

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 25 kwiecień 2016 12:19

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.