Logo
Wydrukuj tę stronę

XV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Brzozów 2016

brzozowiana brzozowiana

   28 kwietnia  w Brozowie odbyły się  XV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Mistrzostwa te zostały przeprowadzone na terenie parku miejskiego.  Mistrzostwa otworzyła przewodnicząca Radzie Rejonowej PCK – Danuta Gwizdała a całość prowadził Bogdan Lidwin. W tegorocznych zawodach wystartowało 10 drużyn. Byli to uczniowie szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Budowlanych oraz  gimnazjaliści z Brzozowa, Starej Wsi, Trześniowa, Jasionowa, Przysietnicy (Gimnazjum nr 1 i 2) i Domaradza.  Poza konkursem brała udział druga drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie. Zawodnikom przygotowano szereg sytuacji, w których musieli się wykazać wiedzą teoretyczną i praktyczną. Musieli bowiem znaleźć rozwiązania całego spektrum zdarzeń np. wypadek drogowy (zderzenie samochodu z motocyklem), zasłabnięcie, zawał, złamanie żeber w wyniku bójki, samookaleczenie się czy postrzelenie z łuku na strzelnicy. Pozorantami różnych zdarzeń byli uczniowie Liceum Ekonomicznego a pozorowane wypadki przygotowano dość realnie wykorzystując profesjonalne środki np. sztuczną krew, pudry czy farby charakteryzacje oraz różne rekwizyty. Zawody stały na wysokim poziomie. Gdyby zaszła potrzeba udzielenia pierwszej pomocy – tym zawodnikom można śmiało zaufać bowiem wykazali się dużą wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi.

W imieniu starosty brzozowskiego, w zakończeniu zawodów, uczestniczyła Ewa Szewczyk – naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego.

Wyniki:

szkoły średnie:

I miejsce – Liceum Ekonomiczne w Brzozowie

II miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Brzozowie

III miejsce – Zespół Szkół Budowlanych w Brzozowie

gimnazja:

I miejsce – Trzesniów

II miejsce – Przysietnica (Nr 2)

III miejsce – Stara Wieś

 Nagrody za udział w otrzymały: ZS w Jasionowie, Gimnazjum w Brzozowie, Gimnazjum nr 1 w Przysietnicy i Gimnazjum w Domaradzu.

Nie mnie sympatycznym elementem, acz zapewne powstałym ad hoc, było odśpiewanie „sto lat” jednej z uczestniczek zawodów. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianyniedziela, 08 maj 2016 22:19

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.