Logo
Wydrukuj tę stronę

„I Piknik Organizacji Pozarządowych Powiatu Brzozowskiego” – zagłosuj

„I Piknik Organizacji Pozarządowych Powiatu Brzozowskiego” – zagłosuj

Projekt „I Piknik Organizacji Pozarządowych Powiatu Brzozowskiego” przygotowany przez Stowarzyszenie Ludzi Twórczych w Brzozowie w partnerstwie z powiatem brzozowskim zakwalifikował się do drugiego etapu ogólnopolskiego programu „Decydujesz, pomagamy” realizowanego przez sieć sklepów Tesco. Tym samym znalazł się wśród 420 projektów z całej Polski rywalizujących o grant w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrodzonych zostanie 160 najlepszych wniosków.

            Celem projektu jest nawiązanie współpracy i zacieśnienie więzi pomiędzy poszczególnymi organizacjami pozarządowymi, integracja różnych środowisk oraz wypromowanie naszego regionu jako szczególnie przyjaznego inicjatywom prospołecznym. Wizyta na Pikniku pozwoli zapoznać się z bardzo szeroką ofertą inicjatyw podejmowanych przez sektor pozarządowy powiatu brzozowskiego. Do wspólnych prezentacji zaprosimy około 20 organizacji zajmujących się różnorodną tematyką, m.in. sportem, turystyką, kulturą i sztuką, edukacją, a także ochroną zdrowia i pomocą społeczną.

 Piknik Organizacji Pozarządowych to również wyjątkowa szansa do spotkania najbardziej aktywnych osób reprezentujących  organizacje pozarządowe,  okazja do  nawiązania nowych  kontaktów, wymiany uwag i spostrzeżeń dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych. Kulminacyjnym punktem Pikniku, planowanego na wrzesień tego roku, będzie pamiątkowe zdjęcie wszystkich jego  uczestników. Dzięki temu z ofertą III sektora powiatu brzozowskiego zapozna się mnóstwo mieszkańców naszego regionu. Trwałym efektem projektu będzie powołanie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Brzozowskiego, która wzmocni potencjał organizacji pozarządowych powiedziała  Małgorzata Chmiel – Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczych w Brzozowie.

- W pierwszym etapie oceniliśmy ponad 1000 projektów i byliśmy pod dużym wrażeniem różnorodnych i ciekawych pomysłów, jakie zostały zgłoszone do programu. Poziom był bardzo wysoki, a wybór bardzo trudny – podkreślali członkowie komisji grantowej. Przed uczestnikami najważniejsza, decydująca część programu. Zwycięzców wyłonią klienci sklepów Tesco, głosujący na poszczególne projekty od 11 maja do 7 czerwca. Szczegóły dotyczące głosowania znajdują się na stronie pomagamy.tesco.pl, gdzie co tydzień będą publikowane aktualne wyniki.

            Do drugiego etapu zakwalifikowano też projekty: „Ogródek Seniora” Kobiet Aktywnych z Humnisk oraz „Dożynki – ocalić od zapomnienia” Koła Gospodyń Wiejskich w Humniskach.

            Na projekty z Brzozowa i Humnisk głosować można w sklepach Tesco w Brzozowie, Strzyżowie i Jedliczu. (powiat.brzozów)

Ostatnio zmienianypiątek, 13 maj 2016 22:02

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.