Logo
Wydrukuj tę stronę

Stowarzyszenie Ludzi Twórczych na promocji podkarpackiego rękodzieła w Warszawie

Stowarzyszenie Ludzi Twórczych na promocji podkarpackiego rękodzieła w Warszawie Stowarzyszenie Ludzi Twórczych na promocji podkarpackiego rękodzieła w Warszawie

     W dniach 14-15 maja członkowie Stowarzyszenie Ludzi Twórczych z Brzozowa już po raz piąty uczestniczyli w „Spotkaniach z Cepelią na Chmielnej” w Warszawie.

Od kilku lat Fundacja „CEPELIA Polska Sztuka i Rękodzieło” organizuje prezentacje rękodzieła twórców z poszczególnych województw Polski, dlatego ogromnym wyróżnieniem jest udział naszego stowarzyszenia w tych wydarzeniach. Otwarcia spotkań dokonał Prezes Zarządu Fundacji Cepelii Jan Włostowski oraz zaproszeni goście : Krzysztof Dąbrowski z Ministerstwa Rozwoju, Stanisław Jastrzębski Przewodniczący Mazowieckiego Towarzystwa Kultury.

W wyjeździe wzięli udział : Stefania Bąk, Wanda Brach, Małgorzata Chmiel, Barbara Florek, Anna Głąb, Grażyna Hanus, Dorota Leń, Krystyna Łobaza, , Anna Pojnar, Danuta Sokołowska, Urszula Świątek, Czesława Witek, Marta Władyka oraz Tadeusz Pindyk.

Dodatkowo prezentowaliśmy prace : Ludmiły Chrobak, Małgorzaty Florczak, Doroty Wasylewicz- Krynickiej, Zofii Piróg, Bogusławy Sadowskiej, Janiny Zubel oraz Jana Gaździka.

Do naszych stoisk oprócz turystów i Warszawiaków przychodzili przedstawiciele mediów robili zdjęcia, wywiady, gdyż każdy region Polski charakteryzuje się innym rodzajem rękodzieła.

...jestem pod dużym wrażeniem samozaparcia naszych członków, którzy pomimo nieprzespanych nocy dzielnie uczestniczyli w prezentacjach, bowiem każdy wyjazd wiąże się z ogromną pracą, którą wkładają w aranżację stoisk, przenoszenie bagaży, wyposażenia, namiotów, itp.Małgorzata Chmiel

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również degustacja wyrobów z „Piekarni pieczywa tradycyjnego” Państwa Aleksandry i Romana Bąków z Przysietnicy, były to pyszne chleby, proziaki, drożdżówki, kapuśniaczki, precle, wszystkie przygotowane pyszności zniknęły w okamgnieniu, a zadowolenie na twarzach zwiedzających potwierdzało wysokie walory podkarpackich produktów ekologicznych.

Dla ludzi z całego świata Spotkanie na Chmielnej było lekcją o naszej części Europy i o regionach, które ją tworzą. Na Podkarpaciu Stowarzyszenie Ludzi Twórczych ma liczną grupę członków, należą do nich zarówno artyści amatorzy jak i profesjonaliści oraz animatorzy kultury.

Trochę przykro, że nie udało nam się zaprosić na prezentacje do Warszawy muzyków z kapel ludowych powiatu brzozowskiegoMałgorzata Chmiel

 

Tym razem nasz wyjazd do Warszawy był możliwy dzięki wsparciu :  Burmistrza Brzozowa, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wójta Gminy Haczów - za co serdecznie dziękujemy! Patronat medialny: Brzozowiana.pl

Małgorzata Chmiel  Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczych

Fot. Małgorzata Chmiel

Ostatnio zmienianypiątek, 20 maj 2016 20:49

Galeria

Artykuły powiązane

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.