Logo
Wydrukuj tę stronę

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Brzozowie

fot. P. Boczar fot. P. Boczar

            W dniach od 9 do 13 maja 2016 r.  Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie Filię w Brzozowie w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego hasło przewodnie brzmiało „Biblioteka inspiruje", odwiedzały dzieci i młodzież z brzozowskich placówek oświatowych.

            Dzieci z grupy „Wędrowniczki" Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Brzozowie wzięły udział w zajęciach „W świecie bajek i baśni". Podczas nich przedszkolaki wysłuchały bajki „Malowany ul" Adama Bahdaja i legendy „Srebrnorogi jeleń" Marty Berowskiej. Następnie rozpoznawały tytuły baśni na podstawie przeczytanych fragmentów oraz rozwiązywały zagadki dotyczące najbardziej znanych bajek i baśni.  Na zakończenie zajęć dzieci złożyły pracownikom brzozowskiej Filii życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza.

W zajęciach organizowanych w bibliotece brali również udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. Młodzież klasy VI uczestniczyła w zajęciach „Czarna książka kolorów", dotyczących widzenia i niewidzenia, niepełnosprawności. Uczniowie klasy V wzięli udział w zajęciach poświęconych życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Uczniowie klasy IV i VI  na zajęciach „Legendy i podania regionalne", wysłuchali legend dotyczących rejonu Brzozowa, Krosna i Sanoka, m. in.: „Legendy cudownego obrazu Matki Bożej Starowiejskiej", „Czarna Pani z leskiego zamku" oraz dowiedzieli się gdzie szukać tekstów związanych ze swoją „małą ojczyzną".

Dziękujemy dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Brzozowie i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie za udział w zajęciach.

Elżbieta Szul

fot. Elżbieta Szul i Piotr Boczar

Ostatnio zmienianyśroda, 18 maj 2016 00:45

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.