Logo
Wydrukuj tę stronę

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych ponownie odwiedzą Irlandię.

fot. M. Folczyk fot. M. Folczyk

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie stają przed nowymi wyzwaniami. W ramach realizowanego od września 2016 r. do czerwca 2018 r. w szkole projektu „Praktyki w Irlandii szansą na lepszy start w zawodową przyszłość” druga grupa uczniów odwiedzi zieloną wyspę.

Projekt realizowany jest w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” i finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Już 14 października 13 osób wraz z opiekunem wyleci z lotniska w Rzeszowie na miesięczne praktyki w irlandzkich przedsiębiorstwach. Tym razem będzie to 7 chłopców w zawodzie technik budownictwa oraz 6 dziewczyn kształcących się na kierunku technik architektury krajobrazu. Podczas miesięcznego pobytu w Irlandii będą oni mieli okazję do podniesienia znajomości języka angielskiego podczas kursu językowego oraz do zapoznania się z funkcjonowaniem tamtejszych zakładów pracy. Uczniowie zostaną zakwaterowani u irlandzkich rodzin w miejscowości Youghal w hrabstwie Cork na południu kraju. W czasie wolnym od nauki i pracy będzie okazja do zwiedzania tego nadmorskiego miasteczka oraz okolicy. Praktyki w zagranicznych firmach podniosą umiejętności zawodowe uczniów i pozwolą im na uzyskanie nowych umiejętności społecznych. Mamy nadzieję, że pobyt na zielonej wyspie będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem. Cały pobyt, kurs językowy, program kulturalny oraz dobór zakładów pracy organizuje zagraniczny partner: firma Your International Training, z którą szkoła współpracuje od początku trwania projektu.

Magdalena Folczyk

Fot. w galerii: M. Folczyk

Ostatnio zmienianyczwartek, 14 wrzesień 2017 21:29

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.