Logo
Wydrukuj tę stronę

Wielka Liga Czytelników – etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu w Pedagogicznej Bibliotece w Brzozowie

fot.  E.Szul fot. E.Szul

      4 marca ogłoszono wyniki testu, który pisali uczniowie biorący udział w drugim etapie IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Kilka dni wcześniej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Brzozowie odbył się etap powiatowy  Konkursu, którego celem jest upowszechnianie czytania książek. Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Wielka Liga” z Katowic, a patronat nad nim objął Minister Edukacji Narodowej.

Do zmagań konkursowych 28 lutego w brzozowskiej Filii przystąpiło 12 uczniów, zwycięzców etapu szkolnego, tworzących cztery drużyny, po dwie ze Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Golcowej. W etapie powiatowym młodzi czytelnicy pisali testy opracowane na podstawie książek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek: czterech prawych i sześciu lewych” Justyny Bednarek w kategorii klas 1-4 oraz „Pan Samochodzik i niesamowity dwór” Zbigniewa Nienackiego w kategorii klas 5-8.

W teście wystąpiły 3 rodzaje pytań: jednokrotnej odpowiedzi, dwukrotnej odpowiedzi oraz prawda/fałsz. Uczestnicy musieli wykazać się niebywałą znajomością treści książek konkursowych, bowiem pytania były bardzo szczegółowe. Do półfinału wojewódzkiego mogła awansować tylko jedna drużyna z każdej kategorii wiekowej, która w drugim etapie uzyska najlepszy wynik z testu, jednak nie mniej niż 120 punktów na 150.

Najwięcej punktów w obydwu kategoriach wiekowych i Tytuł Mistrza Powiatu zdobyły drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Golcowej.

Do etapu wojewódzkiego w kategorii klas 1-4 awansowała drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Golcowej w składzie: Emilia Mazur, Kacper Szpiech, Kornelia Sikora. Uczniowie będą reprezentować powiat brzozowski w trzecim wojewódzkim etapie, który odbędzie się 28 marca 2019 r. w Rzeszowie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom etapu powiatowego i życzymy im dalszych sukcesów. Dziękujemy koordynatorom szkolnym, którzy organizowali szkolne zawody czytelnicze i towarzyszyli swoim podopiecznym w przygotowaniach do kolejnego etapu.  Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, powtarzając za Organizatorem „W tym konkursie nie ma przegranych. Jeśli startujesz i czytasz – jesteś zwycięzcą”.

Elżbieta Szul

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.