Logo
Wydrukuj tę stronę

X Rajd Rowerowy "Błękitną wstęgą Sanu"

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

       22 czerwca odbył się jubileuszowy rajd rowerowy „Błękitną wstęgą Sanu”. Imprezę od 10 lat  organizuje Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS w Brzozowie przy wsparciu Podkarpackiego Zrzeszenia LZS, Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, Firmy „Gran-Pik” a przede wszystkim przy przychylności wójta Gminy Dydnia, gospodarza terenu, na którym odbywa się rajd oraz właściciela ośrodka wypoczynkowego ”U Schabińskiej nad Sanem” w Krzemiennej; gdzie corocznie spotykają się sympatycy i uczestnicy tej imprezy. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 18 zespołów, łącznie około stu uczestników. Organizatorzy przygotowali w tym roku dwie trasy, łatwiejszą -18 kilometrową i trudniejszą liczącą 32km. Trasy przebiegały po położonej za Sanem części powiatu brzozowskiego i sąsiednim – przemyskim, z atrakcyjnymi widokami na Pogórze Przemysko-Dynowskie. Uczestnicy na trasie musieli wykazać się wiedzą o Gminie Dydnia, znajomością przepisów o ruchu drogowym czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Zwycięzcami tegorocznymi okazały się zespoły:

I miejsce – „Miętuski” team (Dydnia-Niebocko) w składzie: Anna Pietryka, Magdalena Dąbrowska i Patrycja Herbut;

I miejsce – SYK-GUM (Niebocko-Rzeszów): Grzegorz Oleniacz, Bernadeta Gratkowska i Marcin Gratkowski;

II  miejsce – „Szybcy i wściekli” (Obarzym): Gabriel Siedlecki i Andrzej Siedlecki;

III miejsce – Wróbel team (Brzozów): Anna Wróbel, Jakub Wróbel i Konrad Wróbel.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali organizatorzy: Leszek Gierlach, Henryk Dąbrowiecki, Bogusław Przyczynek i Piotr Wrona, na punktach kontrolnych: Kazimierz Barański, Bogdan Dytko i Henryk Kostka.

Nagrody i wyróżnienia zwycięzcom i pozostałym uczestnikom (między innymi medale, puchary) wręczali przybyli na zakończenie Wicestarosta Brzozowski -Jacek Adamski i Wójt Gminy Dydnia - Alicja Pocałuń a w imieniu władz powiatowych LZS - Leszek Gierlach, Henryk Dąbrowiecki i Piotr Wrona.

W trakcie rajdu grupka  uczestników z Kazimierzem Barańskim udała się do sąsiedniej miejscowości – Witryłów, gdzie w imieniu organizatorów i uczestników rajdu przekazano chorej na niezwykle rzadką chorobę genetyczną, 4 letniej Oli Bąk – pluszowego misia.  (inf.wł.)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 24 czerwiec 2019 21:37

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.