Logo
Wydrukuj tę stronę

Święto Policji w Brzozowie

Święto Policji w Brzozowie

      19 lipca swoje święto obchodzili policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Z tej okazji w brzozowskiej bazylice mniejszej odbyła się okazjonalna msza święta  a potem w sali narad starostwa - uroczysta policyjna odprawa. W uroczystościach brał udział Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Tadeusz Szymanek oraz liczne grono zaproszonych gości między innymi Starosta i Wicestarosta brzozowski, Burmistrz i Wiceburmistrz Brzozowa  i wójtowie gmin.

Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie - młodszy inspektor Mariusz Urban zabierając głos powiedział między innymi, że służba w Policji jest zaszczytną, że policjanci służą społeczeństwu, że  dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

W dalszej części uroczystości policjanci odebrali awanse na wyższe stopnie policyjne:

nadkomisarza - Jacek Myćka,

komisarza - Anna Karaś,

aspiranta sztabowego -Monika Dereń,

starszych aspirantów – Sebastian Garbiński, Łukasz Rogula i Mateusz Szarek,

aspirantów – Aldona Czerkies i Przemysław Gębalik,

młodszego aspiranta – Maciej Dytko, Konrad Knurek i Jacek Kopleński,

sierżanta sztabowego – Dariusz Boczar, Karol Data, Paweł Furtek, Arkadiusz Łoziński, Paweł Pietryka, Jarosław Pilszak i Marcin Zawada,

starszego sierżanta – Daniel Fień, Karol Gargasz , Anna Giermańska,  Piotr Kielnar, Robert Kustra, Łukasz Mazur i Jakub Pałys,

sierżanta – Piotr Rymarz

Medalem Krzyża Niepodległości uhonorowani zostali – aspirant Sebastian Garbiński i sierżant sztabowy Paweł Pietryka.

Inspektor Tadeusz Szymanek podsumowując uroczystości, stwierdził, że to właśnie dzięki pracy i zaangażowaniu policji województwo rzeszowskie jest jednym z najbezpieczniejszych regionów w kraju a powiat brzozowski jednym z najbezpieczniejszych na Podkarpaciu.

Odprawę zakończył uroczysty obiad. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianypiątek, 19 lipiec 2019 19:39

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.