Logo
Wydrukuj tę stronę

Wicewojewoda Lucyna Podhalicz na spotkaniu z samorządowcami powiatu w Brzozowie. Dodatkowe środki na drogi gminne i powiatowe…

fot. D. Supel - Brzozowska Gazeta Powiatowa fot. D. Supel - Brzozowska Gazeta Powiatowa

       1 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brzozowie odbyło się spotkanie  Starosty Brzozowskiego Zdzisława Szmyda z Wicewojewodą Podkarpackim  Panią  Lucyną Podhalicz. W spotkaniu uczestniczyła Wójt Gminy w Dydni Pani Alicja Pocałuń i Pani Alina Malinowska w imieniu wójta gminy w Jasienicy Rosielnej. Pani Wojewoda wręczyła brzozowskim samorządowcom promesy na inwestycje związane z przebudową i remontami dróg powiatowych i gminnych.  Gmina Dydnia otrzymała na dwa zadania w tym zakresie kwotę 1 125 665,56 zł, gmina w Jasienicy także na dwa zadania - 1 544 620,18 zł a na drogi powiatowe z Funduszu Dróg Samorządowych przyznano 1 503 220,80 zł.

Jak się dowiadujemy, na przykład… w gminie Dydnia będzie poszerzana  jezdnia drogi  Grabówka – Lalin (do granicy powiatu brzozowskiego a dalszy odcinek zrealizuje na swym terenie Gmina Sanok),  poszerzanie z nakładką asfaltową uzyska droga Końskie – Mrzygłód, realizacja również do granic powiatu sanockiego, który na swoim terenie wykona podobne prace po uzyskaniu środków – powiedziała Pani Alicja Pocałuń Wójt Gminy Dydnia.  Podsumowując spotkanie Pani Wicewojewoda stwierdziła, … gratuluję szefom i szefowym tych samorządów oraz pracownikom, którzy przygotowali wnioski. Świetna robota!  

Podobne spotkanie odbyło się także 1 października w Sanoku z władzami powiatu sanockiego, ten powiat także otrzymał promesy z Funduszu Dróg Samorządowych, na realizację podobnych zadań drogowych w sanockiem. (admin)

Ostatnio zmienianyczwartek, 03 październik 2019 18:21

Media

Artykuły powiązane

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.