Logo
Wydrukuj tę stronę

Dla Andżeliki...

     Andżelika ma 19 lat i jest mieszkanką wsi Orzechówka na Podkarpaciu i uczennicą IV klasy technikum w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju, jest tegoroczną maturzystką. Chętnie rozwija swoje umiejętności zawodowe. Uczestniczy w różnych projektach –  kursach, szkoleniach i stażach, a swoje umiejętności z powodzeniem prezentuje na konkursach. Jest zaangażowana w życie szkoły, a przy tym bardzo życzliwa, miła i skromna. Z uśmiechem i dużą empatią pomaga tym, którzy tego potrzebują – aktywnie działa w Szkolnym Kole Caritas i wspiera różne akcje charytatywne.

30 września minionego roku u Andżeliki zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B. Od tego dnia jej życie się zmieniło. Musiała szybko podjąć leczenie. Opieką objął ją Szpital Specjalistyczny w Brzozowie – Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. Ks. B. Markiewicza. Tam przeszła już kilka serii chemioterapii i przygotowywana jest do przeszczepu szpiku w Krakowie. Jej codzienność jest bardzo trudna. Wiąże się z różnymi badaniami, bólem, rozłąką z najbliższymi, szpitalną izolatką…  Pomimo tych trudności nie zrezygnowała ze swoich planów. Będąc w szpitalu nadal się uczy. Dzięki swojej determinacji przystąpiła do egzaminu zawodowego i przygotowuje się do matury. Nie poddaje się!

Dlaczego tak się stało? Dlaczego Andżelika zachorowała? Dlaczego leczenie białaczki jest tak trudne? Te i wiele innych pytań roi się zapewne w niejednej głowie… Niestety, nie znamy odpowiedzi… Nie znaczy to jednak, że nic nie możemy zrobić! Możemy, a co najważniejsze: każdy może pomóc! Przed Andżeliką jeszcze długotrwały i kosztowny proces leczenia i rehabilitacji. Wspierajmy ją duchowo i materialnie!

 Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Caritas 

KRS 0000246791

Cel szczegółowy: Pomoc dla Andżeliki Boroń

Ostatnio zmienianypiątek, 25 wrzesień 2020 22:36

Najnowsze od Admin I

Brzozowiana.pl. All rights reserved.