Logo
Wydrukuj tę stronę

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie

fot. Brzozowiana.pl fot. Brzozowiana.pl

       Z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie – nadinspektora Henryka Moskwy, 14 lutego miała miejsce uroczysta odprawa kadry w Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie. Powodem jej zorganizowania było odejście na emeryturę obecnego komendanta brzozowskiej Policji – młodszego inspektora Mariusza Urbana i powierzenie pełnienia obowiązków komendanta - nadkomisarz Joannie Kędra.  

      W odprawie uczestniczyli także komendanci sąsiednich komend powiatowych Policji, starostowie Powiatu Brzozowskiego, wójtowie gmin w powiecie, burmistrza Brzozowa reprezentował sekretarz  gminy. Obecni byli także przedstawiciele agend i instytucji współpracujących z brzozowską Policją między innymi Prokuratury Rejonowej  i Sądu Rejonowego. Komendant Urban otrzymał szereg podziękowań za współpracę z tymi podmiotami w okresie kierowania Komendą Powiatową w Brzozowie. Były kwiaty, listy i adresy z podziękowaniami, także od europosła Rzońcy i posła Śnieżka, które przekazali ich asystenci.

W drugiej części odprawy poinformowano, że pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie powierzono – nadkomisarz  Joannie Kędra.

Nowa Pani Komendant jest z wykształcenia prawnikiem, ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Rzeszowskim i studia podyplomowe w Wyższej Szkole Policji w  Szczytnie. Posiada też aplikację prokuratorską. Pracę zawodową rozpoczynała właśnie w KPP Brzozów, tu pełniła między innymi funkcję oficera prasowego a następnie zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego. W okresie służby pełnionej w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie kierowała Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym, w ostatnim okresie była zastępcą a następnie - pierwszym zastępcą komendanta tej jednostki.  (inf. wł.)

Ostatnio zmienianysobota, 15 luty 2020 01:32

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.