Logo
Wydrukuj tę stronę

Brzozów. „Lewica” w nowej siedzibie

fot. Brzozowiana.pl fot. Brzozowiana.pl

     „Lewica” taką nazwą możemy posługiwać się w odniesieniu do  partii SLD, „Razem” i „Wiosna” , bowiem na wzór Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy powstaje takie jedno ugrupowanie partyjne.

23 września w Brzozowie odbyło się otwarcie partyjnego lokalu „Lewicy”. W uroczystości otwarcia uczestniczył poseł Wiesław Buż pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego podkarpackich struktur SLD. W spotkaniu uczestniczyło grono działaczy lewicowych z powiatu brzozowskiego. Stanisław Szałajko – przewodniczący Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Brzozowie poinformował o działaniach i stanie osobowym SLD w powiecie, zwracając uwagę na  rosnące zainteresowanie działaniami lewicowymi w regionie, czego dowodem jest  11 nowych członków, którzy zostali przyjęci do partii w ostatnim okresie czasu.

Poseł Buż przybliżył działalność Klubu Parlamentarnego Lewicy w Sejmie i działania w Senacie oraz problematykę, którą ostatnio zajmuje się Rada Krajowa partii. Odniósł się do podejmowanych przez Sejm ustaw, między innymi dotyczących wzrostu uposażeń poselskich, ustawy „kovidowej” i ochrony zwierząt. Za cenne uznał wnioski z dyskusji, kilka zapisał jako godne przedstawiania w komisjach sejmowych np. uregulowania praw własności do mienia nie znanych lub nieposiadającego właścicieli. Za szczególnie trafne uznał zwiększenie zainteresowania parlamentu udzielaniem pomocy osobom szczególnie młodym posiadającym działki budowlane i zdążającym do budowy własnego domu. Wszyscy y uczestnicy spotkania otrzymali małe vademecum o Koalicyjnym Klubie Parlamantarnym Lewicy a potem, już przy kawie i herbacie był ciąg dalszy ożywionej dyskusji. 

Biuro znajduje się na 3 piętrze nad delikatesami „Alta” przy ulicy Armii Krajowej 2 (dawniej GS), na razie dyżury wyznaczono na poniedziałki i czwartki. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 wrzesień 2020 21:56

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.