Logo
Wydrukuj tę stronę

Nowy sprzęt medyczny w JRG KP PSP w Brzozowie

fot. asp. Piotr Rachwał fot. asp. Piotr Rachwał

     We wrześniu br. strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie zakupili nowy specjalistyczny sprzęt medyczny pomocny w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Posiadane zestawy sprzętu do ratownictwa medycznego powiększono o :

Dwa ssaki akumulatorowe WEINMANN Accuvac Lite z pojemnikiem wymiennym do skuteczniejszego udrożnienia dróg oddechowych osób poszkodowanych.

Jeden defibrylator półautomatyczny Zoll AED Plus do zwiększenia możliwości przywrócenia odpowiedniego rytmu serca.

Jeden pulsoksymetr Intec do monitorowania funkcji życiowych.

Osprzęt i akcesoria wymienne do tych urządzeń.

Nowy sprzęt będzie używany w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia w celu efektywnego ratowania osób z zagrożeniem funkcji życiowych. Drugi defibrylator na wyposażeniu jednostki stworzy możliwość przywrócenia odpowiedniego rytmu serca i zwiększenia szans na przeżycie osoby poszkodowanej w stanie nagłego zatrzymania krążenia. Ten specjalistyczny sprzęt zdecydowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu i ułatwi skuteczniejsze ratowanie życia ludzkiego w dwóch miejscach jednocześnie przez strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.

Zakup powyższego sprzętu o wartości łącznej blisko 15 tys. zł., został sfinansowany ze środków pochodzących z wpływów uzyskanych ze składek z tytułu ubezpieczenia od ognia, przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń, dzięki pozytywnej decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Dziękujemy Wicestaroście Brzozowskiemu Panu Jackowi Adamskiemu, za okazaną pomoc i wsparcie w naszych staraniach o pozyskanie środków finansowych na zakup tego potrzebnego sprzętu medycznego.

mł. bryg. Bogdan Biedka

Zdjęcia: asp. Piotr Rachwał

Ostatnio zmienianypiątek, 02 październik 2020 09:31

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.