Logo
Wydrukuj tę stronę

Nowe pojazdy i sprzęt w KP PSP w Brzozowie

Nowe pojazdy i sprzęt w KP PSP w Brzozowie

    Z nowym rokiem 2022 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie poszerzyła swoje wyposażenie o nowe pojazdy i sprzęt. Do podziału bojowego jednostki wprowadzono lekki samochód zaopatrzeniowy SsangYong Musso oraz quad Can-am Outlander z wyposażeniem ratowniczym i przyczepą transportową. Pojazdy zostały zakupione ze środków finansowych funduszu przeciwdziałania Covid-19

    Nowy pojazd zaopatrzeniowy to 5-cio osobowy pick-up, który posiada napęd 4x4, wciągarkę i skrzynię do przewożenia różnego rodzaju ładunków. Zastąpił on Volkswagena T4 użytkowanego od 1994 roku. Quad to dwumiejscowy pojazd przeznaczony szczególnie do działań poza drogami utwardzonymi wraz z przyczepką ratowniczą do ewakuacji osób z miejsc trudnodostępnych. Natomiast lekka przyczepa transportowa zapewnia możliwość przewozu quada wraz z wyposażeniem w miejsce akcji ratowniczej.

Pojazdy te zakupione z końcem 2021 roku unowocześniły bazę sprzętową naszej jednostki i będą wykorzystywane również do akcji związanych z przeciwdziałaniem wobec Covid-19. Środki z wyżej wymienionego funduszu pozwoliły również zakupić w ubiegłym roku profesjonalny zestaw pralko-wirówki wraz z suszarką umożliwiający pranie i impregnację ubrań ochronnych. Łączna wartość zakupu pojazdów i sprzętu wyniosła blisko 283 tys. zł.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Bogdan Biedka, KP PSP w Brzozowie

Ostatnio zmienianywtorek, 04 styczeń 2022 22:16

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.