Logo
Wydrukuj tę stronę

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nozdrzec 2022

fot. z arch KPP Brzozów fot. z arch KPP Brzozów

      10 kwietnia,  po trzech latach przerwy, na terenie miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu, odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wydarzenie było efektem współdziałania Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, Urzędu Gminy Nozdrzec oraz Starostwa Powiatowego w Brzozowie.

Zawody otworzył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie- podinsp. Wojciech Twaróg. Nad prawidłowym i zgodnym z regulaminem przebiegiem zawodów czuwała komisja pod przewodnictwem sędziego głównego asp. szt. Wiesława Jurka.

Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz jej zastosowaniem w praktyce. W pierwszym etapie zawodów uczniowie rozwiązywali test wiedzy z zakresu prawa ruchu drogowego, po czym zaprezentowali swoje umiejętności w jeździe na rowerze po torze ze znakami drogowymi oraz taktycznym- z przeszkodami. Podczas zawodów ocenie podlegała również wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki drużynowe turnieju:

  1. a) grupa starsza

I miejsce- SP w Nozdrzcu

II miejsce- SP nr 2 w Przysietnicy

  1. b) grupa młodsza

I miejsce- SP w Nozdrzcu

II miejsce- SP nr 2 w Przysietnicy

Wyniki indywidualne turnieju:

  1. a) grupa starsza

I miejsce- Hubert Sochacki (SP Nozdrzec)

II miejsce- Anna Gierula (SP Nozdrzec)

III miejsce- Mateusz Kociuba (SP Nozdrzec)

  1. b) grupa młodsza

I miejsce- Oliwia Łach (SP Nozdrzec)

II miejsce- Natalia Prokop (SP Nozdrzec)

III miejsce- Dominik Karnas (SP Nozdrzec)

"Cieszę się, że nasza gmina pełniła funkcję gospodarza tegorocznego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Po kilkuletniej przerwie mieliśmy okazję ponownie zaangażować się w organizację zawodów, które poza promocją zdrowej rywalizacji, pozwalają również osiągnąć efekty edukacyjne wśród młodych uczniów, w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział, a opiekunom za przygotowanie i opiekę nad swoimi podopiecznymi. Gratuluję laureatom turnieju i życzę dalszych sukcesów na kolejnych etapach zawodów."- mówi Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki, a zwycięzcy dodatkowo okolicznościowe puchary oraz cenne nagrody rzeczowe. 

oficer prasowy Monika Dereń

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.