Logo
Wydrukuj tę stronę

Tenisiści Turzego Pola pokonali "Burzę" Rogi

fot. arch. LKS Turze Pole fot. arch. LKS Turze Pole

    12 lutego LKS I Turze Pole rozpoczął drugą rundę IV ligi tenisa stołowego meczem z LUKS Burza I Rogi. Po ponad miesięcznej przerwie wiadomo było, że będzie to bardzo trudne spotkanie dla zawodników LKS-u, którzy w pełnym składzie trenowali ostatnio początkiem stycznia.

    Goście z Rogów postawili bardzo ciężkie warunki drużynie Turzego Pola i po ponad dwugodzinnej walce mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 10-7.

W pierwszym pojedynku niespodziewanej porażki doznał Bartosz Tymczak grający z Mariuszem Zygmuntem (0:3), w tym samym czasie jednak Marcin Władyka gładko pokonał Tobiasza Gniadego 3:0. W kolejnych pojedynkach Jakub Gromek uległ 0:3  Zbigniewowi Wajdzie, a Konrad Federczak po pięciosetowym pojedynku wygrał z Damianem Uliaszem.

    W pojedynkach deblowych na pierwszym stole spotkali się Federczak/Gromek – Uliasz/Gniady wynik 3:1, natomiast na drugim stole Władyka/Tymczak – Wajda/Zygmunt wynik 1:3.

    Wynik meczu po grach podwójnych 3-3.

Kolejne mecze przyniosły 3 zwycięstwa LKS-u i jedną porażkę.

Bartosz Tymczak gładko pokonał Tobiasza Gniadego 3:0, Marcin Władyka uległ Mariuszowi Zygmuntowi 1:3, Konrad Federczak po długiej i wyrównanej walce okazał się lepszy od Zbigniewa Wajdy zwyciężając 3:1, natomiast Jakub Gromek po ciężkim meczu zwyciężył z Damianem Uliaszem.

Następne pojedynki przysporzyły wiele emocji, w których goście z Rogów mogli odwrócić losy spotkania na swoją korzyść. Bartosz Tymczak przegrał 1:3 z Damianem Uliaszem, Marcin Władyka uległ 0:3 Zbigniewowi Wajdzie.

Po dwóch porażkach wiadomo było, że zawodnicy z Turzego Pola nie mogą sobie pozwolić na kolejne przegrane, gdyż w tedy było by bardzo ciężko o korzystny wynik spotkania.

    Kibicie bardzo liczyli na zwycięstwo Federczaka, który w tym spotkaniu jeszcze nie uległ żadnemu zawodnikowi z Rogów. Federczak do pojedynku z M. Zygmuntem podszedł mocno skoncentrowany i nie dał szans swojemu przeciwnikowi zwyciężając z nim 3:1. W kolejnych grach Jakub Gromek pokonał Tobiasza Gniadego 3:0, Bartosz Tymczak przegrał ze Zbigniewem Wajdą 1:3, Marcin Władyka przełamał lęk przed zawodnikami grającymi „czopami” i zwyciężył z Damianem Uliaszem 3:1. Punkt na wagę zwycięstwa zdobył Jakub Gromek pokonując Mariusza Zygmunta 3:1.

Punkty dla LKS I Turze Pole zdobyli:

Bartosz Tymczak – 1

Marcin Władyka – 2

Konrad Federczak – 3,5

Jakub Gromek – 3,5

Punkty dla LUKS Burza I Rogi zdobyli:

Zbigniew Wajda – 3,5

Mariusz Zygmunt – 2,5

Tobiasz Gniady – 0

Damian Uliasz – 1

Konrad Federczak

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.