Puchar Burmistrza Brzozowa i I Halowe Mistrzostwa Okręgu w Łucznictwie

29 marca 2014 roku w Humniskach odbyły się  XIV zawody łucznicze o Puchar Burmistrza Brzozowa i I Halowe Mistrzostwa Okręgu Rzeszowskiego. Zawody otworzył w imieniu Burmistrza Brzozowa , Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Pilszak. W zawodach wystartowało 123 zawodników z 10 klubów podkarpackich tj. UKS Górnik Humniska, ŁKS Sagit Humniska, Sokół Domaradz, Podkarpacie Jedlicze, Piast 25 Rzeszów, Jar Kielnarowa, Tramp Jarosław, Makovia Makowisko, Sajdak Głogów Małopolski i Resovia Rzeszów-weterani.

W związku tak liczną grupą zawodników zawody musiały się odbywać na dwóch halach sportowych. Dzieci i dzieci starsze strzelały na małej Sali natomiast młodzicy, młodzicy starsi, juniorzy młodsi, i open strzelali na nowej hali.

Dzieci strzelały z odległości 10 i 15 m natomiast pozostali z odległości 18 m.

W kategorii dzieci  strzelały z 15 i 10 m po 6 serii:

Kubit Malwina z Podkarpacie Jedlicze zwyciężyła z wynikiem 343 pkt,

Stępień Ida z UKS Górnik Humniska zajęła 3 miejsce wynikiem 315 pkt,

Mazur Karolina  z Górnik Humniska zajęła 6 miejsce wynikiem 292 pkt

Warchałowska Adrianna z Górnika Humniska zajęła 8 miejsce wynikiem 274 pkt.

Wśród chłopców:

Zwyciężył Szymczak Olaf z Piast 25 Rzeszów z wynikiem 349 pkt,

Hordij Michał  Sagit Humniska zajął 3 miejsce wynikiem 268 pkt,

Ochała Szymon z Górnika Humniska zajął 4 miejsce z wynikiem 266 pkt.

Wśród dzieci starszych :

Zwyciężyła Zając Sylwia z Tramp Jarosław z wynikiem 340 pkt,

Janocha Ewa z Sagit Humniska  zajęła 6 miejsce z wynikiem 294 pkt,

Sokalska Karolina z Górnik Humniska  zajęła 10miejsce z wynikiem  277 pkt,

Adamska Aleksandra z Górnika Humniska zajęła 11 miejsce wynikiem 249 pkt,

Warchałowska Gabriela z Górnika Humniska zajęła 13 miejsce  wynikiem 145 pkt.

Wśród chłopców;

Zwyciężył Bednarczyk Jakub z Sagit Humniska wynikiem 330 pkt,

Piotrowski Hubert z Górnika Humniska zajął 9 miejsce wynikiem 308 pkt,

Adamski Jakub  z Górnika Humniska  zajął 10 miejsce wynikiem 307 pkt,

Gdula Aleksander z Górnika Humniska zajął 11 miejsce z wynikiem 302 pkt.

W kategorii młodzik strzelano z 18 m 10 serii jako kwalifikacje następnie rozegrano pojedynki, do pojedynków kwalifikowało się tylko po 8 zawodników z najlepszymi wynikami w kwalifikacjach  w każdej kategorii:. Zwyciężył Dawid Lasek z Sagit Humniska z wynikiem  274 pkt w kwalifikacjach następnie wygrywając wszystkie pojedynki.

Kij Konrad zajął 11 miejsce z wynikiem 215 pkt,

Kędra Kamil zajął 13 miejsce z wynikiem 205 pkt,

Duplaga Michał zajął 16 miejsce z wynikiem 152 pkt.

Wśród dziewczyn zwyciężyła Hetman Anna z Jar Kielnarowa z wynikiem 271pkt,

Piotrowska Patrycja  (Sagit) zajęła 2 miejsce z wynikiem 252 pkt,

Wojnicka Agnieszka (Sagit) zajęła 10 miejsce z wynikiem 204 pkt.

W kategorii młodzik starszy:

W tej kategorii zwyciężyła Wiktoria Toczek Sagit Humniska  z wynikiem 279 pkt wygrywając wszystkie pojedynki.

Wśród chłopców zwyciężył Topolnicki Ryszard z Tramp Jarosław wynikiem 253 pkt,

Kędra Patryk(Sagit) zajął 3  miejsce wynikiem249 pkt,

Kij Kacper( Sagit)  zajął 6 miejsce wynikiem 196 pkt.

W kategorii junior młodszy:

W tej kategorii zwyciężyła Agata Ryba (Sagit) wynikiem 239 pkt,

Wypasek Karolina (Sagit) zajęła 2 miejsce wynikiem 180 pkt,

Prach Milena (Sagit) zajęła 3 miejsce wynikiem 161 pkt.

W kategorii OPEN:

Wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Ryba Sagit Humniska z wynikiem 282 pkt wygrywając wszystkie pojedynki.

Kilar Paulina (Sagit)  zajęła 5 miejsce z wynikiem 227 pkt.

Wśród mężczyzn zwyciężył Mateusz Ryba Sagit Humniska z wynikiem 285 pkt wygrywając wszystkie pojedynki.

Puchyr Jerzy (Sagit) zajął 11 miejsce z wynikiem 191 pkt.

W kategorii bloczków 2 miejsce zajął Wojciech Bryś (Sagit) z wynikiem 263 pkt.

Zawody przebiegały w przyjemnej atmosferze. Puchary ufundował Burmistrz Brzozowa, natomiast medale za Mistrzostwa Okręgu zostały ufundowane przez Rzeszowski Okręgowy Związek Łuczniczy w Rzeszowie.

Organizatorzy zawodów  Sagit Humniska i Górnik Humniska ufundowali dla medalistów Mistrzostw Polski słodkie upominki , które wręczyli : Pani Sekretarz Beata Bodzioch Kaznowska i Dyrektor Szkoły Lucjan Czech. Podczas dekoracji  za miejsca 1-3 puchary wręczała w imieniu Burmistrza Brzozowa Pani Sekretarz Beata Bodzioch Kaznowska, natomiast medale za Mistrzostwa Okręgu  wręczał  Prezes RozŁucz . Wiesław Opałek. Za miejsca 1-6 zawodnicy otrzymali dyplomy.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, firmom- Elektromontaż Rzeszów,  Polikat Brzozów , Elan z Brzozowa,