Logo
Wydrukuj tę stronę

Skakać jak Małysz.

     Gabriel Majcher ma 17 lat. Jest wyjątkowo skromny, niski (jak Małysz), jest zawodnikiem ZTS „Zakucie” Zagórz, choć mieszka w Bliznem koło Brzozowa. Zwycięzca po raz drugi z rzędu plebiscytu „Nowego Podkarpacia” i Rady Powiatowej LZS w Brzozowie, na najlepszego zawodnika powiatu brzozowskiego. Właśnie tuż po tym plebiscycie, rozmawiam z nim o jego skokach: 

Jak się zaczęła jego przygoda z nartami? „Zafascynował mnie Małysz. Oglądałem jego skoki, jego zwycięstwa i sam chciałem spróbować. Rodzice kupili mi pierwsze narty, a tato zbudował niedaleko domu skocznię, gdzie mogłem oddawać skoki w granicach 15 metrów.

A jak trafiłeś do klubu? W 2004 roku chyba to było, za zgoda i widzą rodziców, pojechałem do Zagórza, do klubu. Tam przyjął mnie pan prezes Adam Kiszka, porozmawiał ze mną i zgodził się abym tam zaczął trenować. Pamiętam, że dał mi narty i wówczas wykonałem pierwszy klubowy skok.

Kiedy nadeszły pierwsze sukcesy: Rok chyba później, pojechaliśmy do Niemiec na zawody i zająłem tam niespodziewanie trzecie miejsce.

Pierwsze „podium” w kraju? Na zawodach w Gilowicach stawałem dwa razy, zajmując czwarte miejsce w skokach i trzecie kombinacji norweskiej, było to w 2007 r.

Co na tę Twą pasję mówią rodzice? Tato się wciągnął podobnie jak ja – kiedyś codziennie zawoził mnie na treningi do Zagórza, obecnie już 2-3 razy w tygodniu. Cieszy się z moich sukcesów.

O to też pytam mamę, która właśnie do nas podeszła: Cieszę się, bałam się i do tej pory boję się o upadek. Ale wiem, że to jego decyzja, on wie kiedy ma skakać. To tak jak taniec na linach w cyrku, tam też wykonujący akrobację, musi wiedzieć w którym momencie może ją wykonać.

Twoje marzenia, plany: Skakać tak jak Małysz, odpowiada krótko.

Życzę Ci tego. Gratulacje także od portalu „Brzozowiana.pl” Dziękuje bardzo.

   Przypomnijmy więc najważniejsze wyniki w dotychczasowej karierze: III miejsce w kombinacji norweskiej, IV miejsce w skokach narciarskich w Niemczech, IV miejsce w Pucharze Niemiec na skoczni K-95, XV miejsce w Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Zakopanem, , 19 miejsce w Mistrzostwach Klubów Sportowych w Zakopanem. Jego rekord życiowy na skoczni „120” wynosi 115 m!!!

 

   

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.