Pięć medali łuczników Sagit na Mistrzostwach Polski

W dniach 13-14 września 2014 roku w Głuchołazach pow. Nyski  odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w dwóch kategoriach wiekowych  do 14 lat i 15 lat. W zawodach wzięło udział 246 zawodników z 32 klubów z Polski w tym zawodnicy klubu SAGIT w Humniskach.

Młodzik starszy strzelał  2x z odległości 50 m i 30 m po 72 strzały. Młodzik strzelał  2 x z odległości 40m i 20 m po 72 strzały. W kategorii młodzik straszy ( 15 lat) Wiktoria TOCZEK z klubu Sagit w Humniskach zdobyła 3 medale. Wiktoria jest uczennicą III klasy Gimnazjum nr 1 w Brzozowie: brązowy medal z odległości 2x 50 m wynikiem 635 pkt.; srebrny medal z odległości 2x 30 m wynikiem 664 pkt., srebrny medal w klasyfikacji łącznej  tzw. 2 ŁB wynikiem 1299 pkt.

W strzelaniu specjalnym do tarczy z kwiatem „maka” w którym bierze udział 3 najlepszych zawodników w łącznej klasyfikacji Wiktoria strzeliła najlepiej i zajęła I miejsce wyprzedzając zawodniczki  z klubu Mewa Kołobrzeg. Patryk Kędra zajął 10 miejsce w łącznej klasyfikacji wynikiem 1214 pkt.

W kategorii młodzik (do 14 lat) Patrycja PIOTROWSKA z klubu Sagit w Humniskach zdobyła 2 medale. Patrycja jest uczennicą II klasy Gimnazjum nr 1 w Brzozowie: srebrny  medal z odległości  2x40 m wynikiem 642 pkt., brązowy medal w klasyfikacji łącznej  tzw. 2ŁB wynikiem 1311 pkt. Patrycja w strzelaniu specjalnym do tarczy z makiem zajęła 3 miejsce.

Dawid Lasek zajął w klasyfikacji  łącznej 8 miejsce wynikiem 1302 pkt. Pozostali zawodnicy indywidualnie zajęli dalsze lokaty. Drużyna chłopców w składzie: Dawid Lasek, Kamil Kędra, Kamil Rybczak i Konrad Kij - zajęła 6 miejsce.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki, LZS Brzozów, firmom - Elektromontaż Rzeszów Polikat Elan z Brzozowa, Krusz-Bud Temeszów -  bez ich wsparcia nie było by sukcesów.