Logo
Wydrukuj tę stronę

Brąz łuczników Sagit na Mistrzostwach Polski

W dniach 14-15 marca w Zamościu odbyły się XXV Halowe Mistrzostwa Polski Łuczników - Juniorów Młodszych (15-16 lat). W zawodach wystartowało 187 zawodników i zawodniczek z 30 klubów. W pierwszym dniu odbyły się kwalifikacje. Strzelano z 18 m 2x po 30 strzał, następnie wyłoniono po 32 zawodników i zawodniczki. W niedzielę przystąpiono do strzelania pojedynków indywidualnie, drużynowo i w mikstach. Do pojedynków przystąpiło 16 drużyn  mężczyzn, którzy zajęli 19 miejsce oraz kobiecych.  W konkurencji drużynowej drużyna kobiet klubu Sagit Humniska po kwalifikacjach plasowała się na 5 miejscu, jednak w pojedynkach dziewczyny w składzie: Wiktoria Toczek, Agata Ryba i Patrycja Piotrowska wygrały z drużyną Czarna Strzała Bytom 6:0, następnie pokonały Tramp Jarosław 5:3  i przegrały z drużyną MRKS Gdańsk o wejście do finału, zdobywając ostatecznie 3 miejsce, brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Polski

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, firmom- Elektromontaż Rzeszów, Polikat Brzozów, Elan z Brzozowa, Janowi Dudycz, Stanisławowi i Józefowi Telesz, Krusz-Bet Temeszów, PZU Rzeszów  bez ich wsparcia nie było by sukcesów.