Logo
Wydrukuj tę stronę

2 medale Wiktorii Toczek na Olimpiadzie Młodzieży w Łucznictwie

fot. zt. fot. zt.

W dniach 31 lipca - 2 sierpnia w Głuchołazach na Opolszczyźnie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łucznictwie a zarazem Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Wzięli w niej udział juniorzy młodsi (kadeci i kadetki) z całej Polski. W sumie wzięło udział 71 kadetek i 75 kadetów. Wśród nich udział wzięło 5 zawodników ŁKS Sagit  Humniska.

Wiktoria Toczek w strzelaniu z 60 m wynikiem 312 pkt zajęła wysokie 4 miejsce, na dystansie 50 m wynikiem 327 pkt zajęła 3 miejsce zdobywając brązowy medal. W klasyfikacji łącznej z odległości długich  z wynikiem 639 pkt zajęła także 3 miejsce zdobywając drugi brązowy medal.  Z odległości 40 m strzeliła 306 pkt, z 30 m strzeliła 316  pkt. Po kwalifikacjach z wynikiem 1273 pkt zajmowała 5 miejsce.

W niedzielę w ostatni dzień Olimpiady rozgrywane były indywidualne pojedynki w których Wiktoria zajęła ostatecznie 8 miejsce. W pierwszym pojedynku z Martą Smolak (Talent Wrocław)   wygrała 6:0 w II - z Apanowicz Julia ( Obuwnik Prudnik) wygrała 6:4 natomiast w III pojedynku z Anna Tobolewską (Zryw Dobrcz) przegrała 0:6 (Ania jest złotą medalistką Pucharu Świata w Rzymie z lipca 2015).

Agata Ryba z wynikiem 1091 pkt zajęła ostatecznie 46 miejsce, Karolina Wypasek zajęła 48 miejsce, Milena Prach zajęła 67 miejsce. Drużyna dziewcząt zajęła 9 miejsce. Patryk Kędra zajął 71 miejsce. Rywalizacja była zacięta i wyrównana a niejednokrotnie o kolejności miejsc decydował 1 pkt a nawet ilość strzelonych dziesiątek.

Należy dodać, że Wiktoria Toczek Decyzją Polskiego Związku Łuczniczego z dnia 18 lipca 2015 r została powołana do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych za wysokie wyniki jakie osiągała w I półroczu .

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, PBS Brzozów, firmom: Elektromontaż Rzeszów,  Polikat Brzozów, Elan z  Brzozowa, Janowi Dudycz, Stanisławowi i Józefowi Telesz, Krusz-Bet Temeszów, PZU Życie Rzeszów , Cukierni Wacława Bieńczak -  bez ich wsparcia nie było by sukcesów.

Tekst i zdjęcia: zt.

Od Redakcji:

Gratulujemy Wiktorii wyników uzyskanych na Olimpiadzie, gratulujemy także powołania do kadry narodowej. Będziemy śledzić postępy naszej eksportowej młodej łuczniczki z Brzozowa, startującej w barwach "Sagit" Humniska i informować czytelników naszego portalu.

Ostatnio zmienianyśroda, 05 sierpień 2015 13:11

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.