Grała „okręgówka”. Dwie czerwone kartki w Przysietnicy

W niedzielnym (13.09) spotkaniu klasy „O”, „Iskra” Przysietnica podejmowała u siebie „Gaudium” Łężyny.  Piękny mecz w pierwszej połowie, tempo, którego nie powstydziliby się sympatycy piłki nożnej klas o wiele wyższych, szybka wymiana piłek, dokładne podania, aż się chciało oglądać. Po jednej z takich akcji gospodarze objęli prowadzenie po strzale Witka Derenia. Za faul na miejscowych sędzia podyktował rzut wolny z ponad 20 metrów od bramki gości. Wykonawca Przemek Pietryka posłał pięknie piłkę w okienko i było już 2:0. Kiedy wydawało się, że na przerwę gospodarze zejdą z dwubramkową przewagą, chwila nieuwagi spowodowała, że było 2:1.Od tej chwili zaczęły się mnożyć faule, sędzia pokazał dwie żółte kartki gościom i w rezultacie czerwoną za brzydki faul. Goście schodzili do szatni w 10. Po przerwie przyjezdni zmienili bramkarza na zawodnika z pola. Gra stawała się chaotyczna, obie drużyny próbowały atakować ale zazwyczaj gra kończyła się na polu karnym. Za niepotrzebną dyskusję z sędzią został usunięty Darek Pietryka, który wcześniej otrzymał już żółta kartkę. Oba zespoły więc grały w 10 osobowych składach. Nieszczęśliwe odbicie głową piłką do bramkarza przez Witka Derenia spowodowało, że wpadła nad bramkarzem do bramki. Było więc 2:2. Gra stawała się miejscami twarda i brutalna. Za faul na polu karnym gości na napastniku „Iskry” sędzia podyktował rzut karny, który na zwycięską bramkę zamienił Łukasz Kurzydło. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Przysietnicy z 13 miejsca awansowała na 11 pozycję. Gratulujemy.

Drużyny grały w następujących składach:  Goście –A. Musiał A (S. Zegarowski), W. Myśliwiec,  K. Dubis, R. Wilisowski, B. Trybek, B. Nawrocki (F. Gierlicki),  R. Biernacki, A. Jakubowski, K. Głowacki,  M. Kurdziel, M. Munia. Gospodarze: Ł. Rzepka, D. Rogula, D. Pietryka, W. Dereń,  P. Pietryka (B. Banaś), D. Lusiuksz, K. Bąk, M. Lusiusz, M. Ostrowski (P. Pietryka), Ł. Kurzydło, K. Bieda.

Widzów około 100. Żółte kartki: goście – 2, czerwona – 1; gospodarze: żółte kartki – 3, czerwona – 1.

Druga nasza drużyna grająca w „okręgówce” – „Grabowianka” Grabówka przegrała w sobotę w Iwoniczu z „Iwonką” 3:1 i zajmuję 7 lokatę w tabeli. Przypomnijmy, że „wilki” z Grabówki przed tygodniem zremisowały  u siebie z „Kotwicą” Korczyna 1:1 a „Iskra” przegrała z „Czarnymi 1910” z Jasła 2:3.

Za tydzień „Grabówka zagra u siebie z OKS Markiewicza (8 pozycja w tabeli) a „Iskra” jedzie do Zarszyna na mecz z miejscowym LZS (13 w tabeli). Życzymy sukcesów. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 14 wrzesień 2015 01:40