Sukcesy łuczników z Humnisk

26 maja 2012 r w Rzeszowie odbył się Jubileuszowy XXX Memoriał Antoniego Gromskiego i XII Katarzyny Wiśniowskiej w Łucznictwie dzieci i młodzików. W zawodach tych startowało 130 zawodników z 16 klubów z województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Z powiatu brzozowskiego brało udział 3 kluby: ŁKS” Sagit” Humniska, UKS „Górnik” Humniska i „Sokół” Domaradz .

W kategorii dzieci wśród chłopców III miejsce wywalczył Kędra Kamil ( uczeń Szkoły Podstawowej w Humniskach) z UKS „Górnik” Humniska , natomiast w kategorii dzieci młodsze zwyciężył Aleksander Gdula (uczeń Szkoły Podstawowej w Humniskach) a III miejsce wywalczył Hubert Piotrowski (uczeń Szkoły Podstawowej w Brzozowie) z GKS „Górnik” Humniska. Zawodnicy są wychowankami trenerki Stanisławy Warchałowskiej.

W kategorii młodzik zwycięstwo odniosła Patrycja Kędra z klubu „Sagit” Humniska wynikiem 631 punktów, natomiast Wiktoria Toczek wynikiem 588 punktów zajęła 6 miejsce, Agata Ryba wynikiem 559 pkt wywalczyła 10 miejsce. Najlepszy z chłopaków Patryk Kędra wynikiem 584 punkty zajął 8 miejsce, Konieczko Dominik wynikiem562 pkt uplasował się na 12 miejscu, Kędra Jakub wynikiem 542 pkt uplasował się na 16 miejscu, Kij Kacper wynikiem 522 pkt zajął 20 miejsce, Sokalski Jarosław wynikiem 446 pkt zajął 25 miejsce, Kędra Filip z wynikiem 258 pkt zajął 31 miejsce oraz Zastkowski Arkadiusz wynikiem 247 pkt zajął 32 miejsce. Jak widać po wynikach walka była wyrównana. Zawodnicy są pod opieką trenera Jacka Ryby.

Z klubu „Sokół” Domaradz w kategorii dzieci starsze po raz p i e r w s z e zwycięstwo odniosła Bober Zuzanna wynikiem 622 pkt.

W tym samych dniu odbyły się zawody I Rundy o Puchar Okręgu w którym wystartowali również nasi zawodnicy:

W kategorii dzieci młodsze startowali zawodnicy UKS Górnik Humniska i zwycięstwo odniósł Gdula Aleksander, 3 miejsce zdobył Hubert Piotrowski , Żak Dominik był 5 a Rzedzicki Jakub zajął 6 miejsce. Wśród dziewczyn Aleksandra Zubel zajęła 7 miejsce, zawodnikami opiekuje się Pani trener Stanisława Warchałowska.

W kategorii młodzik z klubu ŁKS „Sagit” Humniska zwyciężyła Patrycja Kędra, 3 miejsce zdobyła Wiktoria Toczek, 5 miejsce przypadło Agacie Ryba. Wśród chłopców 5 miejsce wywalczył Kędra Patryk, 7 miejsce Dominik Konieczko, 9 Kędra Jakub, 11 – Kij Kacper, 13 - Sokalski Jarosław, 15 - Kędra Filip, 16 - Zastkowski Arkadiusz.

W kategorii junior młodszy 3 miejsce zajął Bryś Wojciech.

Drużynowo wśród dziewczyn wynikiem 1778 pkt prowadzi drużyna ŁKS „Sagit” Humniska w składzie: Patrycja Kędra, Wiktoria Toczek, Agata Ryba, natomiast drużyna chłopców w składzie Kędra Patryk, Bryś Wojciech i Konieczko Dominik wynikiem 1718 pkt zajmuje 4 miejsce. Do końcowej klasyfikacji liczyć się będą wyniki z 3 zawodów. Zawodnikami opiekuje się trener Jacek Ryba.

II Runda Pucharu Okręgu odbędzie się w Domaradzu a III w Grabownicy.

Zawodnicy, trenerzy i działacze korzystając z okazji serdeczne podziękowania kierują do firm, które wspierają działalność sekcji łuczniczych obydwu lokalnych klubów: ALTA Brzozów, Delikatesy CENTRUM Humniska, Veolia Transport , Elektromontaż Rzeszów, PGNiG, Polikat Brzozów.