Finały mistrzostw Polski w szachach

fot: Rafał Siwik fot: Rafał Siwik

W dniach 11 - 19 marca w Ustroniu - Jaszowcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek do lat 18 w szachach. W tych zawodach brały udział Aleksandra Kozubal i Zuzanna Jurkiewicz zawodniczki UKS SP 1 Brzozów. Do turnieju przystąpiło 34 zawodniczek zakwalifikowanych na podstawie międzynarodowego rankingu Elo i dodatkowych eliminacji. W grupie tej znalazły się najlepsze zawodniczki Polski, uczestniczki mistrzostw Europy i Świata .Turniej był 9 - rundowy,  ale niektóre partie trwały niekiedy nawet od 4-5 godzin. Nasze zawodniczki wypadły bardzo dobrze ,ponieważ Zuzia zdobyła 5,5 pkt i zajęła wysokie 9 miejsce, a Aleksandra 5 punktów i była 14. Miejsce zajęte w turnieju przez Zuzię upoważnia ją do ubiegania się o udział w najbliższych Mistrzostwach Europy. (inf.nadeslana)

W dniach od 25 lutego do 5 marca roku odbyły się w Karpaczu Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 w szachach. W turnieju brało udział 136 zawodników w tym dwoje z naszego klubu Maja Mazurek i Paweł Sowiński. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund czasem 90 minut i 30 sekund na zawodnika. Ostatecznie Maja wygrała 5 partii i zajęła dobre 22 miejsce. Paweł zajął dopiero 67 miejsce, ale był najmłodszym finalistą MP a grał z chłopcami starszymi od niego od 2 do 3 lat. Organizatorzy MP w Karpaczu zorganizowali dla dzieci i rodziców wiele atrakcyjnych zajęć takich jak; wycieczki, zabawy na łyżwach i nartach, można było także korzystać z krytego basenu.