Maraton szachowy

W dniach 20 - 24 maja 13 zawodników UKS SP 1 Brzozów wzięło udział w 10 turniejach szachowych w których wystąpiło około 400 uczestników . Oto szczegóły; 1] Maraton rozpoczął Paweł Sowiński , który w dniach 20-21 wziął udział w V Szachowym Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach .Tam rozegrał 9 rund , zdobył 8 punków i zajął II miejsce w grupie do lat 7 .2] W niedzielę 21 maja Aleksandra Kozubal zagrała w XIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym-Rogi 2017 zdobyła 6 punktów , zajęła  11 miejsce w openie ale była pierwsza  wśród kobiet .3] 21 maja w Pilźnie wystartował w turnieju szachowym Huber Frydryk w grupie wiekowej 2008 i młodsi , zdobył 7 punktów i zajął II miejsce .W/w szachiści otrzymali za swoje osiągnięcia puchary ,dyplomy i nagrody rzeczowe .W dniach 23-24 maja zostały przeprowadzone w Górnie Indywidualne Mistrzostwa Województwa Uczniów w 8 grupach wiekowych .W tym roku do turniejów przystąpiło 276 uczniów SP ,Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych .Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze , ponieważ w sumie zdobyli 6 medali [w tym 5 z naszego klubu ] ; Maja Mazurek II m SP nr 1 Brzozów , Paweł Sowiński III m PS nr 2 w Humniskach , Szymon Tomkiewicz III m SP Stara Wieś ,Aleksandra Kozubal II m , Zuzanna Jurkiewicz III m obie z ZSO w Brzozowie oraz Anna Krzysztyńska III m z Gimnazjum nr 1 w Brzozowie.