Logo
Wydrukuj tę stronę

Norbert Huber z Humnisk w drużynie Mistrzów Świata U-21 w piłce siatkowej. Brno 2017

2 lipca w czeskim Bernie rozegrano siatkarskich finał  Mistrzostw Świata U-21. Mistrzowski puchar zdobyła reprezentacja Polski, która w finale pokonała Kubę  3:0 (20:25, 10:25, 19:25). W drużynie mistrzów świata zagrał na pozycji środkowego Norbert Huber z podbrzozowskich Humnisk. Jak sam o sobie mówił – siatkówki uczył się w Brzozowie jeszcze w drużynie młodzików po czym trafił do AKS Resovii Rzeszów.  Norbert ma 19 lat i 206 cm wzrostu, Jest także uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Z Resovią (drużyną juniorów) zdobył w tym roku trzecie miejsce. Jak się dowiadujemy Norbert wkrótce będzie zawodnikiem Cerrad Czarnych Radom.

W drużynie mistrzów świata – Norbert Huber był wyróżniającym się zawodnikiem. Jego zagrywki i floaty przysporzyły drużynie cenne punkty. Więcej jego udziale w mistrzostwach postaramy się dowiedzieć kiedy przyjedzie do rodzinnych Humnisk.

Norbert znany jest nie tylko w środowisku siatkarskim, jego sukcesy znane są także w gronie kibiców i sympatyków  tej dyscypliny sportu, w regionie brzozowskim. Świadczyć o tym może choćby fakt, że honorowany jest statuetką w plebiscycie na najlepszego sportowca powiatu brzozowskiego. Przypomnijmy sobie:  http://brzozowiana.pl/powiat/item/3470-xvii-plebiscyt-na-najpopularniejszego-sportowca-powiatu-brzozowskiego.html (inf.wł.)