Szachowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Złota Maja Mazurek

W dniach 6-9 sierpnia w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się największa impreza juniorska w Polsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W kategoriach wiekowych od 8 do 18 lat zagrała rekordowa liczba ponad 1000 zawodników z całej Polski, w tym trzy zawodniczki UKS SP 1 BRZOZÓW działającego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie.

W niedzielę zaczął się turniej szachów szybkich, na który składało się 11 partii w czasie 15 minut + 10 sekund dla zawodnika. Wspaniały sukces odniosła tam Maja Mazurek – po wspaniałej walce zdobyła złoty medal w grupie dziewcząt do lat 10. Wygrała 9 partii, w każdej wykazała się wielkim skupieniem i zaangażowaniem oraz walecznością godną największych mistrzów. Potwierdziła, że stanowi ścisłą czołówkę wśród juniorek w kraju. Wielkie gratulacje dla Mai, a także trenera Daniela Kopczyka oraz  rodziców, którzy wspierają zawodniczkę.

W kategorii dziewcząt  do lat 18 dobrze wypadła Aleksandra Kozubal, która zajęła 12 miejsce , natomiast Zuzanna Jurkiewicz 25.

We wtorek 8 sierpnia przed południem zakończyły się szachy szybkie, a po południu zawodnicy brali już udział w Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych.  W grupie dziewcząt do lat 18 zawodniczki miały do rozegrania  22 partie (mecz i rewanż) w czasie 3 minuty + 2 sekundy. W grupie dziewcząt do lat 18 Aleksandra zajęła 18 miejsce, a Zuzanna 25. Sierpniowe mistrzostwa to turniej bardzo wymagający, prawdziwy szachowy maraton. Trzeba wielkiej wytrzymałości psychicznej i fizycznej, żeby rozgrywać kilkanaście partii dziennie. Czy wygrana czy przegrana, trzeba grać dalej. Gratulacje dla naszych zawodniczek. (PJ)

Ostatnio zmienianyśroda, 16 sierpień 2017 17:20