Aleksandra Kozubal i Pawełek Sowiński – mistrzami Podkarpacia w szachach szybkich

W sobotę 25 listopada, w Tryńczy zostały przeprowadzone Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach błyskawicznych (3 minuty +2 sekundy na ruch). W turnieju wzięło udział 64 zawodników (z Brzozowa Aleksandra Kozubal i Paweł Sowiński). Wszyscy zawodnicy (dorośli i juniorzy) rozegrali 15 rund w jednej grupie. W sumie Aleksandra zdobyła 8 punków a Pawełek 6.5 pkt. Dopiero po turnieju nastąpił podział na 4 grupy w zależności od osobistego rankingu Fide. W wyniku takiego podziału i zdobytych punków Aleksandra zajęła I miejsce w grupie „C” a Paweł zajął I miejsce w grupie „D”. Za 3 tygodnie w Katowicach odbędą się Mistrzostwa Europy w szachach szybkich .Na te zawody wybierają się  Aleksandra Kozubal, Zuzanna Jurkiewicz, Maja Mazurek i Paweł Sowiński. Według informacji dziś uzyskanych - już ponad 1000 zawodników potwierdziło udział w katowickich Mistrzostwach Europy. (kk)

Ostatnio zmienianyniedziela, 26 listopad 2017 20:40