Pawełek Sowiński pojedzie do Hiszpanii na Mistrzostwo Świata w składzie szachowej reprezentacji Polski juniorów do 8 lat

W dniach od 1-6 maja w Poroninie został przeprowadzony "Indywidualny Puchar Polski w szachach'' chłopców do 8 lat. W sumie w turnieju wzięło udział 74 chłopców w tym z UKS SP 1 Brzozów - Paweł Sowiński i Dawid Futyma. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund z czasem 60 minut + 30 sekund na ruch. Wyniki turnieju; I miejsce zdobył PAWEŁ SOWIŃSKI 8 punków, II był SZYMON SUSKA 8 punktów z Łukowa, III miejsce zdobył WIKTOR ZMARZŁY 7,5 punktów z Gliwic . Drugi nasz zawodnik Dawid Futyma także grał dobrze zdobył 6 punktów i był 14. Na wielki sukces Pawełka składa się wiele czynników w tym talent, pracowitość i olbrzymie zaangażowanie rodziców. Polski Związek Szachowy biorąc pod uwagę zwycięstwo Pawła Sowińskiego w tym turnieju zaproponował rodzicom wyjazd syna na co rodzice wyrazili zgodę.