Logo
Wydrukuj tę stronę

Pawełek Sowiński „Szkolnym Indywidualnym (szachowym) Mistrzem Polski

fot. ze zbiorów Łukasza Sowińskiego fot. ze zbiorów Łukasza Sowińskiego

Paweł Sowiński uczeń II klasy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Humniskach wystąpił w turnieju Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w szachach klasycznych, które odbyły się w miejscowości Pokrzywna w województwie opolskim w dniach od 6 do 12 stycznia 2019 r.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem gry 90 minut na partię dla zawodnika, plus 30 sekund na każde wykonane posunięcie, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt w grupach wiekowych do 7, 9, 11, 13, 15 i 17 lat. Młodzi szachiści z całej Polski walczyli o tytuły Szkolnych Indywidualnych Mistrzów Polski w poszczególnych grupach wiekowych. W grupie chłopców do lat 9 (rocznik 2010 i 2011) Szkołę Podstawową Nr 2 w Humniskach reprezentował Pawełek Sowiński. Udział w takiej imprezie był dla Pawełka doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i porównania ich z najlepszymi szachistami z całej Polski. Po rozegraniu 9 rund nasz uczeń został złotym medalistą wygrywając wszystkie swoje partie szachowe wyprzedzając swoich rywali o co najmniej 2 punkty uzyskując przy tym ranking 2090 - zdobył I kategorię szachową oraz zwiększył ranking FIDE o ponad 100 punktów.

Podziękowanie za wsparcie finansowe należą się mgr inż. Małgorzacie Woźniak – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 2 w Humniskach oraz Staroście Powiatowemu w Brzozowie Zdzisławowi Szmyd, za co Pawełek oraz rodzice serdecznie dziękują.

Rodzice

Pełne wyniki na stronie:

www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_7521/results.html?l=pl&tb=10_

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 14 styczeń 2019 18:53

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.