Logo
Wydrukuj tę stronę

Pawełek Sowiński 9 letni szachista z Humnisk zwycięzca Mistrzostw Polski Młodzików - zagra na mistrzostwach świata w Chinach

fot. ze zbiorów rodzinnych fot. ze zbiorów rodzinnych

      W dniach 23 luty -3 marca w Szklarskiej Porębie (woj. dolnośląskie) odbył się Finał Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych. 134 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji rywalizowało przez 8 dni o tytuł najlepszego w kraju. Zawodnicy grali 90 min+30 sekund na ruch na dystansie 9 rund.

      9 letni szachista z Humnisk Paweł Sowiński, reprezentujący barwy klubu UKS SP1 Brzozów najlepiej zniósł trudy rywalizacji, pomimo konfrontacji z rocznikiem starszym. Pawełek zdobył 8,5 pkt. na 9 możliwych zostając po raz kolejny Mistrzem Polski. Po 8 rundzie wiadomo było, że zdobył złoty medal jednak chciał grać dalej i wygrywając ostatnią rundę   przekroczył normę kandydacką uzyskując  ranking 2230 oraz podwyższył  rankingu  FIDE o ponad 120 punktów. Pomimo ogromnej  presji, a przede wszystkim ogromnego wysiłku  umysłowego jak i psychicznego Pawełek spisał się rewelacyjnie wykorzystując w większości partii jedynie czas dodatkowy.

Jeszcze w tym roku przed Pawełkiem  przygotowania do Mistrzostw Świata w Chinach  i Mistrzostw  Europy w Słowacji. (ŁS)

Aktualne wyniki Pawełka :

http://www.szachypolskie.pl/pawel-sowinski/

Pełne wyniki turnieju na stronie:   

http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_26/results.html?l=pl&tb=10_

 

 

.

Ostatnio zmienianyśroda, 06 marzec 2019 11:19

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.