Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów w szachach szybkich. Cztery medale młodych szachistów z brzozowskiego

8 czerwca w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów w szachach szybkich, równocześnie klubowe i uczniów. W turnieju wzięło udział 263 zawodników w tym 20 z powiatu Brzozowskiego. Uczestników turnieju podzielono na 12 grup wiekowych. Z naszego powiatu najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie; Dawid Futyma ze SP w Górkach, który zajął I miejsce w grupie 10-latków oraz Paweł Sowiński uczeń SP nr 2 w Humniskach. Podobnie jak w roku ubiegłym 9 letni Paweł tym razem sprawdził swoje umiejętności szachowe w grupie zawodników najstarszych (uczniów szkół średnich) i zajął też I miejsce. Należy także wyróżnić 2 zawodniczki z LKS Parnas Stara Wieś; Joannę Fic i Kingę Kucia, które zdobyły 2 brązowe medale w grupach dziewcząt. Transport zawodników na zawody zapewniło Starostwo Powiatowe w Brzozowie co serdecznie dziękujemy.