Srebro i brąz łuczników „Sagit” Humniska na mistrzostwach Podkarpacia

29 czerwca roku w Makowisku k. Jarosławia odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w łucznictwie. W zawodach wzięło udział 93 zawodników z podkarpackich klubów: Sagit Humniska, Górnik Humniska, Jar Kielnarowa, ŁUKS Jedlicze, Piast 25 Rzeszów, Tramp Jarosław, Makovia Jarosław,  Resovia Rzeszów,  RSS-R Legenda Rzeszów. Z klubu Sagit Humniska i Górnik wzięło udział w zawodach 12 zawodników i zawodniczek.

Zawodnicy i zawodniczki w słonecznej i wietrznej pogodzie rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych: kategoria Open (powyżej 18 roku) strzelano z odległości 70 m x 2 po eliminacjach strzelano pojedynki; kategoria Masters (powyżej 40 lat ) strzelano z odległości 30 m; kategoria Junior młodszy (16-18 lat)  strzelano z odległości 60 m x 2 po eliminacjach strzelano pojedynki; kategoria młodzik starszy (15 lat) strzelano z odległości 50 i 30 m; kategoria młodzik (13-14 lat) strzelano z odległości 40 i 20 m; kategoria dziecko (11-12 lat ) strzelano z odległości 25,20,15,10 m; kategoria dziecko młodsze (do 10 lat) strzelano z odległości 15,10 m. Zawodnicy klubu Sagit i Górnik zajęli następujące miejsca:

W kategorii dziecko młodsze:  brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Województwa zdobył Bartek Telesz, Julia Bąk (Górnik) zajęła 4 miejsce, Kij Jakub (Sagit) – 8 miejsce,   Szmigiel  Wiktor (Sagit) – 9 miejsce.

W kategorii dziecko:  Piotr Supel (Sagit) zajął 5 miejsce.

W kategorii młodzik: Ryba Oliwia (Sagit) zajęła 4 miejsce, Patryk Woś (Sagit) również zajął 4 miejsce, Przybyła Kacper (Sagit) zajął  6 miejsce, Rybczak Patrycja (Sagit) zajęł 8 miejsce.

W kategorii junior młodszy: Ewa Janocha (Sagit)  zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrza Województwa  Podkarpackiego.

W kategorii open Jerzy Puchyr (Sagit) zajął 5 miejsce, Konrad Kij (Sagit) zajął  6 miejsce.

Zawodnicy i działacze klubu składają  podziękowania  dla  sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa,  firmom- Elektromontaż Rzeszów, Polikat Brzozów, Elan z  Brzozowa, Cukiernia Wacława Bieńczaka, Stanisławowi i Józefowi Telesz, Gustek -Trans bez ich wsparcia nie było by sukcesów.