Dwa medale i puchary łuczników z Humnisk podczas finałów Pucharu Okręgu Rzeszowskiego .

28 września w Moderówce  odbyła się III finałowa runda Pucharu Okręgu Rzeszowskiego w Łucznictwie. Zawody otworzył Prezes Rzeszowskiego Okręgowego Związku Łuczniczego w Rzeszowie Andrzej Majka wraz z Panią Jolantą Urbanik Burmistrzem Jedlicza . W zawodach wystartowało 95  zawodników z województwa podkarpackiego z następujących klubów: ŁUKS Jedlicze, ŁKS Sagit Humniska, UKS Górnik Humniska, LKS Jar Kielnarowa, SKS Piast 25 Rzeszów, UKS Sajdak Głogów Młp., Legenda Rzeszów, UKS Tramp Jarosław,  LKS Makovia Makowisko, CWKS Resovia Rzeszów. Łuczników z Humnisk reprezentowało 9 zawodników Sagit i 2 dwie łuczniczki z Górnika. Największą niespodziankę w kategorii dziecko młodsze (do 10 lat) sprawiła  Julia Bąk (Górnik),  która zajęła 1 miejsce , Wiktor Szmigiel (Sagit) zajął 5 miejsce, Wiktoria Kruczek (Górnik) 6 miejsce, Bartłomiej Telesz (Sagit) uplasował się na 8 miejscu.

W kategorii dziecko starsze ( 11-12 lat) Piotr Supel (Sagit) zajął 4 miejsce. W kategorii młodzik (13-14 lat) Przybyła Kacper (Sagit) zajął 5 miejsce, Woś Patryk (Sagit) zajął 6 miejsce, Oliwia Ryba (Sagit) zajęła również 6 miejsce. W kategorii Open wygrała Wiktoria Toczek (Sagit), Jerzy Puchyr (Sagit) zajął 4 miejsce, Konrad Kij (Sagit) zajął 7 miejsce. Rekordy  życiowe wystrzelali: Julia Bąk – 322 pkt,  Wiktor Szmigiel – 306 pkt, Supel Piotr – 610 pkt., Puchyr Jerzy – 525 pkt. i   Przybyła Kacper – 583 pkt.

Następnie podsumowano wszystkie 3 rundy pucharu, które odbywały się w Przysietnicy, Krośnie i Moderówce.  Za miejsca 1-3 wręczono puchary natomiast za miejsca 1-8 dyplomy. Wręczenia pucharów i dyplomów dokonali: Andrzej Majka Prezes ROZŁucz oraz Pani Jolanta Urbanik Burmistrz Jedlicza. Julia Bąk zajęła 2 miejsce zdobywając puchar, Patryk Woś zajął 3 miejsce również zdobywając puchar. Były to ostatnie zawody na torach otwartych, od października zawodnicy będą trenować na hali sportowej.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa,  firmom- Elektromontaż Rzeszów,  Polikat Brzozów, Elan z  Brzozowa, Cukiernia Wacława Bieńczaka, Stanisławowi i Józefowi Telesz,    Gustek -Trans bez ich wsparcia nie było by sukcesów.  (zt)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 30 wrzesień 2019 19:29