Łuczniczy Lajkonik

23 września w Krakowie na obiekcie Płaszowianki odbyły się zawody łucznicze dzieci i młodzików. W zawodach wzięło udział 112 młodzików i 129 dzieci. Młodzicy oprócz turnieju Lajkonika rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W tym turnieju z klubu Sagit - Patrycja Kędra zajęła 5 miejsce wynikiem 631 pkt, 6 miejsce zajęła Wiktoria Toczek wynikiem 630 pkt, 7 miejsce zajęła Agata Ryba wynikiem 625 pkt.

Wśród chłopców najwyższe 18 miejsce zajął Patryk Kędra wynikiem 617 pkt, 19 miejsce zajął Jakub Kędra wynikiem 597 pkt, 27 miejsce zajął Kacper Kij wynikiem 551 pkt, a 33 miejsce zajął Jarosław Sokalski wynikiem 497 pkt. Wiktoria Toczek jest uczennicą Gimnazjum w Brzozowie, pozostali zawodnicy są uczniami Gimnazjum  w Humniskach.

Wśród dzieci zawodnicy z Humnisk zajęli następujące miejsca: 9 miejsce Kamil Kędra z UKS Górnik Humniska wynikiem - 574 pkt (uczeń SP w Górkach),  14 miejsce Konrad Kij z UKS Górnik Humniska - 538 pkt (uczeń SP w Humniskach),  20 miejsce Sebastian Bieńczak z UKS Górnik Humniska wynikiem – 522 pkt (uczeń SP Humniska), 28 miejsce Maksymilian Chudzikiewicz z Sagit Humniska - 402 pkt (uczeń SP Brzozów), 30 miejsce Daniel Michalski z UKS Górnik Humniska – 350 pkt (uczen SP w Humniskach), 34 miejsce Bartłomiej Szybiak z Sagit Humniska wynikiem - 260 pkt. (uczeń SP Brzozów).

Wśród dzieci młodszych sukces odniósł Aleksander Gdula z klubu UKS Górnik Humniska zajmując 3 miejsce wynikiem 344 pkt zdobywając brązowy medal. (uczeń SP Humniska). 11 miejsce wynikiem 332 pkt zajął Hubert Piotrowski z UKS Górnik Humniska (uczeń SP Brzozów), 20 miejsce wynikiem 322 pkt zajął Jakub Bednarczyk z Sagit ( uczeń SP Brzozów), wśród dziewcząt 13 miejsce wynikiem 307 pkt zajęła Zuzanna Kędra z UKS Górnik Humniska.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików indywidualnie:

- 4 miejsce zajęła Patrycja Kędra wynikiem 631 pkt ,

- 5 miejsce Wiktoria Toczek wynikiem 630 pkt ,

- 6 miejsce Agata Ryba wynikiem 625 pkt.

Drużynowo nasze zawodniczki, wynikiem 1886 pkt., po raz kolejny zajęły II miejsce zdobywając srebrny medal. Tylko 4 punkty zabrakło do złota, bowiem zwycięska drużyna z Małopolski zdobyła 1890 pkt.

Wśród chłopców: 13 miejsce zajął Patryk Kędra, 14 miejsce Jakub Kędra, 20 miejsce Kacper Kij, 24 miejsce Jarosław Sokalski. Drużynowo chłopcy zajęli 5 miejsce wynikiem 1756 pkt.

Przed strzelaniem zawodnicy zwiedzili park doświadczeń w Krakowie i przywitali się z Adamem Mickiewiczem zwiedzając Rynek.

Trenerem klubu Sagit jest Jacek Ryba, natomiast klubu UKS Górnik jest Pani Stanisława Warchałowska.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa, Staroście Brzozowskiemu, firmom- Veolia Transport, Elektromontaż Rzeszów, Polikat, PGNiG, Elan z Brzozowa, Pass-Poll z Sanoka bez ich wsparcia nie było by sukcesów.