Logo
Wydrukuj tę stronę

Pawełek Sowiński z Humnisk w gronie najlepszych na VIII Międzynarodowym Festiwalu Szachowym "Gwiazda Północy" w Jastrzębiej Górze.

fot. ze zbiorów P. Sowńskiego fot. ze zbiorów P. Sowńskiego

      W dniach od 19 stycznia do 25 stycznia 2020 r. w Jastrzębiej Górze (woj. pomorskie) odbył się prestiżowy turniej w szachach klasycznych - VIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Gwiazda Północy". Organizatorem imprezy był  UKS „Korona” w Gdańsku. Na listach startowych stawiło się 440 zawodników, w samym turnieju OPEN zagrało 247 szachistów  w tym niespełna 10 letni - Paweł Sowiński z Humnisk reprezentujący klubu LKSz GCKiP Czarna. Zawodnicy grali tempem 90 min+30 sekund na ruch na dystansie 9 rund.

 Pawełek zdobywając 6,5/9 pkt. uzyskał: drugą normę kandydata na mistrza - I++ i nagrodę finansową; startując z pozycji 70 z rankingiem FIDE 1698. Zakończył turniej na pozycji 16 z rankingiem FIDE 1823 pkt. W klasyfikacji juniorów do 18 lat na 107 zawodników zajął – 6 miejsce. W klasyfikacji zawodników w rankingu FIDE 1601-1800 na 47 zawodników –  dało mu to 1 miejsce i klasę sportową. admin

Podziękowanie: Serdeczne podziękowania dla Pana Wójta Gminy Czarna - Józefa Chudy z pow. dębickiego który widząc potencjał Pawełka po raz kolejny pokłada środki finansowe w wyjazdy turniejowe min. - ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy i Świata za co Pawełek i rodzice bardzo dziękują. Podziękowania należą się również Miłoszowi Szpar, za przygotowanie i opiekę podczas turnieju.

Ostatnio zmienianyniedziela, 26 styczeń 2020 15:25

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.