Logo
Wydrukuj tę stronę

Z szachami do NATO

Z szachami do NATO

  

    W dniach od 1 do 5 października br. w Brest we Francji rozegrane zostały 23 Mistrzostwa NATO w Szachach „NATOCHESS 2012”. Polska w tym turnieju zajęła II miejsce, ulegając Niemcom dopiero drugą punktacją pomocniczą. Za Niemcami i Polską uplasowały się Francja, Dania i Turcja. Polskę reprezentowali: Piotr Bieluszewski, Piotr Kaczorowski, Adam Karbowiak, Sławomir Kędzierski, Daniel Michalski, Mateusz Sypień. Ponadto w turnieju wystartował kpr. pchor. Dariusz Sycz z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, który został wydelegowany do gry w ekipie NATO.

    Wcześniej w dniach od 20 do 26 maja br. Darek brał udział w Mistrzostwach Wojska Polskiego w szachach, które odbyły się w Przemyślu gdzie uplasował się na miejscu 3 na 58 startujących zawodników. Zasadniczym celem Mistrzostw było wytypowanie kandydatów do reprezentacji Wojska Polskiego na 23 Mistrzostwach NATO.

     Dariusz Sycz od samego początku był zawodnikiem sekcji szachowej w Brzozowie. W latach 2002 -2008 brał udział w Finale Mistrzostw Polski do lat 10, 12, 14 i 16. W 2003 roku wraz z drużyną wywalczył I miejsce w rozgrywkach III Ligii Podkarpackiej i awans do II Ligii centralnej juniorów, w której drużyna z Brzozowa gra do dnia dzisiejszego. Wielokrotnie z powodzeniem występował w rozgrywkach indywidualnych uczniów w szachach na szczeblu wojewódzkim i centralnym.

                                                                                                                                                                                                                                                                  Wojciech Kozubal 

   Fot. organizator     

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.