Ksiądz Stanisław Bąk z medalem Mistrzostw Polski!

Ksiądz Stanisław Bąk pochodzący z Przysietnicy od lat udanie łączy posługę kapłańską z pasją do gry w szachy. Tym razem, podczas XX Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa, które w dniach 5 - 10 lipca odbyły się we Wrocławiu nasz rodak zajął znakomite trzecie miejsce i wywalczył brązowy medal. Wartym uwagi jest fakt, że to jego kolejny tytuł, a zarazem potwierdzenie, że wśród duchownych grających w szachy ksiądz Stanisław należy nadal do ścisłej, krajowej czołówki.

Zawody we  Wrocławiu miały dość mocną obsadę, bo wystartowało 32 zawodników, w tym 2 siostry zakonne. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, z tempem gry 90 minut + 30 sekund na każde posunięcie. W całym turnieju reprezentujący Archidiecezję Przemyską ksiądz Stanisław zdobył 6 pkt., notując pięć zwycięstw oraz po dwa remisy i dwie porażki. Pozwoliło mu to na wywalczenie trzeciej pozycji. Tytuł mistrzowski z 7,0 pkt. na koncie zdobył ksiądz Sławomir Pawłowski, natomiast na drugim miejscu uplasował się ksiądz Mirosław Mejzner (6,5 pkt.). Obydwaj oni reprezentowali Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego tzw. Pallotynów. Ciekawostką jest to, że w rundzie piątej ksiądz Stanisław grając białymi jako jeden z dwójki zawodników pokonał późniejszego zwycięzcę zawodów.

Należy dodać, że duchowny całe dzieciństwo i lata młodzieńcze spędził
w Przysietnicy, a ucząc się w brzozowskim liceum aktywnie uczęszczał na zajęcia szachowe. Ponadto brał czynny udział w rozgrywkach szachowych reprezentując Brzozowski Klub Szachowy. Jak sam mówi, w chwili obecnej bardzo trudno jest mu znaleźć czas na systematyczne treningi, jedynie od czasu do czasu rywalizuje na szachowych platformach w Internecie. Jak jednak widać zdobyte wiele lat temu umiejętności oraz doświadczenie nie umknęły i w dalszym ciągu pozwalają księdzu Stanisławowi na uzyskiwanie świetnych wyników.