Logo
Wydrukuj tę stronę

Paweł Sowiński ze srebrnym medalem „Mistrzostw Polski w szachach szybkich i błyskawicznych”

fot. ze zbiorów Ł. Sowińskiego fot. ze zbiorów Ł. Sowińskiego

     W dniach 24-29.08.2021r. w hali Politechniki Rzeszowskiej odbyły się Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych. Na turniej ten zjechało się ok 940 zawodników z całej Polski w wśród nich medaliści Mistrzostw Świata i Europy. Zawody były podzielone na 6 grup dziewczyn i chłopców do 18 roku życia. W gronie tym znalazł się także Pawełek Sowiński z podbrzozowskich Humnisk, który zagrał w grupie starszej do lat 12 w której wzięło udział 124 zawodników.

Zawodnicy grali tempem 15 min+10 sekund na ruch na dystansie 11 rund . Zawody w szachach szybkich  trwały dwa dni. Paweł wygrał 8 partii i 1 zremisował i 2 przegrał zdobywając 8,5 pkt. (pół punktu brakło do 1 miejsca), dzięki czemu został Wicemistrzem Polski do 12 lat był to najlepszy wynik w grupie do 11 lat.

Kolejnym jednodniowym turniejem były Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych rozgrywanych tempem 3 min + 2 sekundy na dystansie 13 rund. Do zawodów przystąpiło 116 zawodników. Pawełek wygrywając 8 partii, 3 remisując i 2 przegrywając zajął ostatecznie 5 miejsce przegrywając dodatkową punktacją miejsce na podium. Również w tym przypadku Pawełek był najlepszy w grupie do 11 lat.

Paweł wrócił więc ze srebrnym medalem, dwoma pucharami i nagrodami organizatorów. Nasz mały szachista reprezentuje barwy LKSz GCKiP w Czarnej. (admin)

fot. w galerii z zbiorów Ł. Sowińskiego

Ostatnio zmienianywtorek, 31 sierpień 2021 14:03

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.