Logo
Wydrukuj tę stronę

Ludzie z pasją. Jacek Lis propaguje i uprawia Indoor Cykling

fot. Karolina Resztak fot. Karolina Resztak

    Jacek Lis – wywodzący się z Brzozowa, na co dzień pracuje w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, gdzie kieruje Działem Projektów oraz jest wykładowcą akademickim. Po pracy na uczelni zakłada strój sportowy i z pasją oraz zaangażowaniem prowadzi treningi Indoor Cycling. Co to za sport?

    Indoor Cycling czyli fitness na rowerze stacjonarnym! Zajęcia cycling zaliczane są do tak zwanego treningu cardio – jest to trening o charakterze wytrzymałościowym, mający na celu poprawienie wydolności organizmu, spalenie kalorii oraz rzeźbę sylwetki. Jest to także sport aerobowy (tlenowy) – korzystnie więc wpływa na układ oddechowo-krążeniowy. Co istotne, udział w takich zajęciach nie wymaga od uczestników żadnych specjalnych umiejętności ruchowych – jest to trening dla każdego bez względu na wiek, masę ciała czy aktualną kondycję. Zajęcia Jacka charakteryzują się dużą różnorodnością oraz zróżnicowaną intensywnością. Każdy trening podzielony jest na 4 części: rozgrzewka, część właściwa (podczas której wykonywane są różne ćwiczenia – np. pompki, wymachy, głównie w pozycjach stojących, często z wykorzystaniem hantli), cooldown oraz stretching (rozciąganie). Podczas treningu trwającego około 55 minut Uczestnik/czka spala ponad 500 kalorii (przy intensywniejszych ćwiczeniach i szybszym tempie może to być nawet 800 kcal) i pokonuje dystans około 15-20 km. Podczas treningu instruktor dobiera odpowiednią kadencję (częstotliwość pedałowania) oraz obciążenie do zaplanowanych ćwiczeń a wszystko to w rytmie muzyki, która ma nas motywować do wysiłku i sprawiać, że trening jest dla nas frajdą!

Na każdym treningu ćwiczymy do innej playlisty! Każdy trening to inna, niepowtarzalna i wyjątkowa przygoda, każdy jest autorskim pomysłem od początku do końca przygotowanym przez Jacka! Trening cycling posiada szereg zalet a najważniejsze z nich to: redukcja wagi, obniżenie i stabilizacja ciśnienia krwi (trening jest korzystny dla osób z nadciśnieniem tętniczym), wyrzeźbienie sylwetki (mięśnie nóg, pośladków oraz brzucha) czy wzmocnienie systemu immunologicznego, dzięki czemu jesteśmy mniej podatni na choroby! Udział w zajęciach to także korzyści towarzyskie – stała grupa rajderów i rajderek z chęcią wita na sali nowe osoby i pomaga w adaptacji i aklimatyzacji.

Jacek prowadzi także autorski fanpage @FoxIndoorCycling na Facebooku oraz kanał na Youtubie, gdzie można znaleźć relacje z treningów i ciekawostki dotyczące cyclingu. Zajęcia w galerii z zajęć Cyclingowych prowadzonych przez Jacka w Klubie Etos Fit w Lublinie. 

Jacek Lis 

fot i film w galerii - Jacek Lis, Karolina Resztak

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 21 luty 2022 22:13

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.