Szachiści SP nr 1 w Brzozowie – mistrzami Podkarpacia

30 listopada w Mielcu odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Szachach Drużynowych w ramach Igrzysk Dzieci. Nasza brzozowska drużyna wystąpiła w składzie Dawid Futyma, Franciszek Drożdżal, Paweł Styczkiewicz, Milena Owsiana.

Zawody rozgrywano systemem kołowym na dystansie 11 rund. Szachiści z naszej szkoły zdobyli złoty medal gromadząc 21 punktów, jednocześnie awansowali do Mistrzostw Polski. Zawodnicy oprócz zwycięstwa drużynowego wygrali też klasyfikacje indywidualne: Milena i Dawid I miejsce odpowiednio na czwartej i pierwszej szachownicy natomiast Paweł zajął drugie miejsce na trzeciej szachownicy. Gratulacje dla uczniów i życzymy dalszych sukcesów.

Kolejność zespołów: SP Nr 1 Brzozów, SP Rogi, SP Radomyśl Wielki, SP Rymanów, SP Górno, SP Nr 13 Mielec, SP Nr 3 Tarnobrzeg, SP Nr 2 Rudnik n/Sanem, SP Nr 3 Sanok, SP Nr 1 Leżajsk, SP Nr 1 Przeworsk i SP Orły