Logo
Wydrukuj tę stronę

Miejska Biblioteka Publiczna w Brzozowie w Programie Rozwoju Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Brzozowie w Programie Rozwoju Bibliotek

    Miejaska Biblioteka Publiczna w Brzozowie wraz ze wszystkimi filiami przystąpiła do Programu Rozwoju Bibliotek. Program jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności i ma ułatwić bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń.

    Dzięki Programowi Rozwoju Bibliotek trafił do nas sprzęt informatyczny. Łącznie otrzymaliśmy 16 komputerów z oprogramowaniem, 9 urządzeń wielofunkcyjnych, 9 cyfrowych aparatówfotograficznych, laptop, projektor z ekranem. Z każdego z tych urządzeń mogą w naszych bibliotekach korzystać wszyscy mieszkańcy, którzy mają tu również bezpłatny dostęp do Internetu. Uczniowie szukają w Internecie informacji przydatnych w nauce i odrabianiu prac domowych. Dorośli wykorzystują sieć przede wszystkim do załatwiania codziennych spraw: przeglądają oferty pracy, kontaktują się ze znajomymi i rodziną. Obecność komputerów w bibliotece to także świetna okazja do stawiania pierwszych kroków w cyfrowym świecie. Pracownicy służą pomocą. Udział w Programie Rozwoju Bibliotek to jednak nie tylko komputery i Internet, ale inwestycja w ludzi. Łącznie 9 pracowników biblioteki bierze udział w następujących szkoleniach: warsztacie planowania rozwoju biblioteki, szkoleniach informatycznych, szkoleniach specjalistycznych.

    Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie, dzięki któremu biblioteki publiczne lepiej służą mieszkańcom małych miejscowości.

                                                                   Krystyna Rymarz

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.