Logo
Wydrukuj tę stronę

Ruszyła policyjna akcja "Znicz 2014"

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

    Rozpoczęła się policyjna akcja "Znicz 2014". Działania potrwają do godz. 22 w niedzielę 2 listopada. W tych dniach policjanci zadbają o to, byśmy bezpiecznie dotarli w rejony cmentarzy i powrócili z nich do domów.

   W związku ze wzmożonym ruchem w tych dniach na drogach informujemy, że na terenie powiatu brzozowskiego są przewidywane utrudnienia w ruchu drogowym. Wystąpią one głównie w pobliżu cmentarzy i kościołów, największych utrudnień możemy się spodziewać na krajowej 9 w Domaradzu, na drodze wojewódzkiej W-886 w miejscowościach: Blizne, Stara Wieś, Brzozów, Humniska oraz na drodze w kierunku Przysietnicy.

Usytuowanie parkingów:

•    Domaradz - Parking przy cmentarzu (2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych przy bramie wjazdowej do cmentarza). Możliwość parkowania pojazdów na parkingu przy Urzędzie Gminy w Domaradzu, oraz parkingu przy kościele (300 metrów za cmentarzem jadąc od strony Rzeszowa). Przewiduje się ustawienie znaku zakazu zatrzymywania pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 884 na odcinku 200 metrów od skrzyżowania z drogą krajową nr 19 po lewej stronie jezdni.

•    Blizne - parking obok cmentarza w odległości około 100 metrów  od drogi W-886, kościoła i szkoły podstawowej, Przewidziano miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych w pobliżu wejścia na cmentarz

•    Stara Wieś - parking bezpośrednio przy cmentarzu, parking przy firmie „ARTGOS”  Zakładu Tworzyw Sztucznych w odległości około 10 metrów od cmentarza, obok Domu Strażaka w odległości 150 metrów od cmentarza. Przewidziano miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych po lewej stronie bramy cmentarnej oraz obok Domu Strażaka.

•    Brzozów - parking bezpośrednio przy cmentarzu w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej W-886 i drogi powiatowej prowadzącej do Przysietnicy na ul. Bohaterów II Wojny Światowej ( po prawej stronie od miejscowości Przysietnica), parking przy sklepie „Tesco”, przy firmie „Wafro” w odległości około 150 metrów od cmentarza. Dodatkowe parkingi znajdują się na ul. Legionistów ( obok stadionu) oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w odległości około 300 metrów od cmentarza. Przewiduje się ustawienie znaku zakazu zatrzymywania się po obu stronach drogi na ul. Bohaterów II Wojny Światowej na odcinku od skrzyżowania drogi W-886 z drogą powiatową w kierunku Przysietnicy ( ok. 20 metrów).

•    Humniska - parking bezpośrednio przy cmentarzu, na poboczu po prawej stronie drogi wojewódzkiej W-886 (od strony Sanoka).

•   Przysietnica - parking bezpośrednio przy cmentarzu, możliwość parkowania pojazdów na poboczu po prawej stronie tej drogi patrząc w kierunku Brzozowa. Przewiduje się ustawienie znaku zakazu zatrzymywania pojazdów na lewej części jezdni.

•    Golcowa - parking przy kościele, możliwość parkowania pojazdów na poboczu po prawej stronie drogi jadąc od strony Domaradza. Przewiduje się ustawienie znaku zakazu zatrzymywania pojazdów na lewej części jezdni (jadąc od strony Domaradza).

W pozostałych miejscowościach powiatu brzozowskiego parkowanie pojazdów odbywać się będzie na poboczach powiatowych i gminnych dróg w pobliżu cmentarzy i kościołów.

W związku z nasileniem ruchu na drogach apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności podczas jazdy. Osoby mieszkające w pobliżu cmentarzy prosimy o pozostawienie samochodów w miejscu zamieszkania i tym samym udostępnienie miejsc parkingowych dla osób przyjeżdżających. (KPP Brzozów)

Ostatnio zmienianypiątek, 31 październik 2014 17:46

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.