Logo
Wydrukuj tę stronę

XVIII Wojewódzki Rajd Szkół Ponadgimnazjalnych. Wetlina 2014

fot. arch. ZSE Brzozów fot. arch. ZSE Brzozów

    9 i 10 października br. roku odbył się XVIII Wojewódzki Rajd Szkół Ponadgimnazjalnych Wetlina 2014. W tej edycji Rajdu udział wzięli uczniowie: ZSE w Brzozowie, ZSB w Brzozowie i ZSB w Sanoku.

    Pierwszego dnia, tj. czwartek trasa wędrówki wiodła z Przełęczy nad Roztokami      Górnymi przez Małe Jasło i Jasło na Fereczatą aż do Wetliny. Po tak długiej wędrówce jesiennymi lasami i polanami uczestnicy raczyli się pysznym obiadem w miejscowej jadłodajni. Po rozlokowaniu w schronisku PTSM można było upiec kiełbasę i posiedzieć przy ognisku. Drugiego dnia Rajdu, młodzież wraz z opiekunami idąc przez Przełęcz Orłowicza aż do słynnej „Chatki Puchatka” podziwiała uroki pofalowanej silnym wiatrem Połoniny Wetlińskiej. Chwila odpoczynku nastąpiła przy Schronisku PTTK. Po zejściu na Przełęcz Wyżniańską wróciliśmy do Wetliny na ciepłą zupę i pierogi ruskie.

    Oficjalne zakończenie XVIII Wojewódzkiego Rajdu Szkół Ponadgimnazjalnych Wetlina 2014 odbyło się przy schronisku PTSM, gdzie zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe dla zwycięzców i uczestników konkursów tematycznych.

W tym roku nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy: w konkursie wiedzy ekologicznej I miejsce zajął Kinga Śmigiel,w konkursie krajoznawczo-turystycznym I miejsce zajął Łukasz Ryń, w konkursie wiedzy o PTSM II miejsce zajął Kamil Dziuban.

(ZSB Brzozów)

Zobacz galerię zdjęć: KLIK

Ostatnio zmienianyniedziela, 09 listopad 2014 10:54

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.