Logo
Wydrukuj tę stronę

Metodą "Na wnuczka" nie udało się wyłudzić 8000 zł

Metodą "Na wnuczka" nie udało się wyłudzić 8000 zł

     

   Mieszkanka Haczowa mogła paść ofiarą oszustwa metodą "na wnuczka". Czujna kobieta nie dała się zwieść fałszywej bratanicy, która zadzwoniła do niej i poprosiła o szybką pomoc finansową. Zanim jednak przelała pieniądze, skontaktowała z rodziną i wówczas zorientowała się, że miała do czynienia z oszustką.

     Wczoraj dyżurny brzozowskiej komendy przyjął telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki Haczowa. Kobieta poinformowała o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą "na wnuczka". Z relacji wynikało, że odebrała telefon i w słuchawce usłyszała głos kobiety, padły słowa „czy mnie poznajesz?” Gdy 89-letnia kobieta zapytała, czy to jej bratanica, ta potwierdziła. W toku dalszej rozmowy dzwoniąca oszustka prosiła ją o udzielenie szybkiej pomocy finansowej, na spłatę raty, w kwocie 8 tysięcy złotych. Pieniądze miały zostać wpłacone na zagraniczne konto. Kobieta nie dała się zwieść fałszywej bratanicy. Skontaktowała z prawdziwą rodziną i wówczas zorientowała się, że miała do czynienia z oszustką. O zdarzeniu staruszka natychmiast poinformowała Policję.

   Przypomnijmy - miesiąc temu była podobna sytuacja, wówczas łatwowierna mieszkanka  naszego miasta straciła 4.000, pisaliśmy o tym 14 kwietnia.

   Każdy z czytelników naszego portalu ma w domu, w rodzinie lub sąsiedztwie starsze osoby, warto je przestrzec przed takimi właśnie – fałszywymi: wnuczkami, bratanicami i innymi kuzynami.

(np. informcji brzozowskiej KPP)

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.