Logo
Wydrukuj tę stronę

Pijana matka przewoziła dzieci samochodem

12 czerwca w Izdebkach około godz. 14.30 w czasie kontroli prowadzonej przez policjantów brzozowskiej „drogówki”, zauważono jadący volkswagen golf, który na widok radiowozu zaczął się wycofywać. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż od strony kierowcy zostało wyrzucone coś przez okno, prawdopodobnie puszka po piwie. Policjanci więc ruszyli za tym autem, które skręciło już w boczna drogę, pomimo sygnałów jechało nadal; zatrzymało się kiedy droga się skończyła. Za kierownicą była 34-letnia mieszkanka tej wsi. Policjanci sprawdzili trzeźwość kobiety. Wynik badania alkomatem wskazał dwukrotnie - ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierująca przewoziła w samochodzie dwójkę dzieci w wieku 3 i 5 lat. Policjanci po wykonaniu czynności służbowych odwieźli matkę z dziećmi do domu i przekazali dzieci pod opiekę ojcu.

   Przypomnijmy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Pijana matka odpowie także za narażenie swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Tu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

   Ale to nie jedyny przypadek z dnia wczorajszego, bowiem policjanci udaremnili dalszą jazdę łącznie siedmiu nietrzeźwym kierowcom, wśród nich znalazło się trzech rowerzystów. Rekordzistą okazał się 25-letni mieszkaniec Orzechówki. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. (na podstawie: KPP Brzozów)

 

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.