Logo
Wydrukuj tę stronę

Orzechówka. Maska Tymona Sztandera zwycięża w ogólnopolskim konkursie „Maska niejedną kryje tajemnice”

fot. arch. SP w Orzechówce fot. arch. SP w Orzechówce

      Uczeń klasy IV Zespołu Szkół w Orzechówce Tymon Sztander 5 listopada w Międzynarodowym Dniu Baśni Polskich odebrał nagrodę przyznaną za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Maska - niejedną kryje tajemnicę” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty - Małgorzaty Rauch i Burmistrza Ropczyc - Bolesława Bujaka.

      Była to czwarta edycja konkursu, do której zgłosiło się 663 szkół podstawowych i przedszkoli. Z 16 województw nadesłano ok. 2000 prac, które zachwycały swoją oryginalnością, pomysłowością, starannością wykonania i różnorodnością wykorzystanych technik plastycznych. Celem konkursu była: popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie w posługiwaniu się różnymi technikami plastycznymi, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych, zachęcanie dzieci do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu. Tymonowi towarzyszyli rodzice, pani Ewa Niemiec - dyrektor ZS w Orzechówce oraz pani Kamila Janusz – nauczycielka plastyki.

Spotkaniu laureatów towarzyszyła bardzo radosna atmosfera, bajkowa sceneria i piękna wystawa prac. Uczniowie z kółka teatralnego Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie przygotowali inscenizację baśni Pomorza, która bardzo przypadła do gustu wszystkim zgromadzonym. Na zakończenie zwycięzcy zostali jeszcze raz nagrodzeni gromkimi brawami. (K.J.)

Ostatnio zmienianyczwartek, 07 listopad 2019 18:45

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.