Logo
Wydrukuj tę stronę

Powiatowe eliminacje turnieju "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" odbyły się w Nozdrzcu.

Powiatowe eliminacje turnieju "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" odbyły się w Nozdrzcu.

    W powiatowych eliminacjach Turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” (zwanym potocznie turniejem BRD), organizowanym przez Komendę Policji w Brzozowie, na bazie miasteczka ruchu drogowego przy Zespole Szkół w Nozdrzcu, wzięło udział 14 drużyn z 10 szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu. W imieniu gospodarza terenu – wójta gminy w Nozdrzcu – wszystkich powitała Pani Agnieszka Baran. Komendant Powiatowy Policji – inspektor Marek Kochanik, przedstawił goszczącego na turnieju podinspektora Waldemara Pieniowskiego z Wydziału Ruchu Drogowego Podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej Policji. Zwrócił uwagę na aspekt wychowawczy zawodów, na popularyzację poprawnych zachowań na drodze młodych rowerzystów, uczestnikom życzył sukcesów w sportowej walce a na koniec wypowiedział oczekiwane: „konkurs powiatowy bezpieczeństwa w ruchu drogowym – uważam za otwarty”. 

     Zmagania rozpoczął 40 minutowy test wiedzy o ruchu drogowym, po czym nastąpiła część druga – praktyczna, gdzie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami w kierowaniu rowerem po ulicach, co imitowało miasteczko ruchu drogowego; umiejętności w pokonywaniu toru przeszkód oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W konkurencjach stricte drogowych, na miasteczku ruchu drogowego sędziami byli policjanci brzozowskiej „drogówki” natomiast na torze technicznym, sprawność zawodników przy pokonywaniu poszczególnych przeszkód oceniali uczniowie klasy wojskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie. Pierwszą pomoc oceniali ratownicy brzozowskiego Pogotowia Ratunkowego.

    Na poszczególnych stopniach podium stanęły następujące drużyny i zawodnicy:

W kategorii szkół podstawowych

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zmiennicy

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Niebocku

w kategorii gimnazjów:

I miejsce – Gimnazjum w Nozdrzcu

II miejsce – Gimnazjum w Nozdrzcu

III miejsce – Gimnazjum w Przysietnicy

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce Kamil Kociuba – Nozdrzec

II miejsce Bartłomiej Hałas – Nozdrzec

III miejsce Dominik Rachwał – Zmiennica

Indywidualnie w kategorii gimnazjów:

I miejsce Marcin Owsiany – Nozdrzec

II miejsce Hubert Skiba – Nozdrzec

III miejsce Rafał Dziedzic - Brzozów

 

     Ale to nie koniec przygody z turniejem BRD w tym roku, bowiem pod koniec maja w Domaradzu odbędzie się etap wojewódzki. (j)  

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.