Logo
Wydrukuj tę stronę

GRAND PRIX dla Ani Dąbrowskiej na III Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Kalwaria Pacławska 2018.

fot. ze zbiorów rodzinnych J. Dąbrowskiego fot. ze zbiorów rodzinnych J. Dąbrowskiego

27 i 28 stycznia w Kalwarii Pacławskiej, we franciszkańskim sanktuarium, odbył się III Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Konkurs przeprowadzany był w 2 kategoriach: wykonawcy-amatorzy i wykonawcy uczący się w szkołach artystycznych. W Festiwalu mogły wziąć udział dzieci w wieku od 6 lat, młodzież i osoby dorosłe; soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry, działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby indywidualne. W festiwalu udział wzięło w sumie ok. 300 wykonawców.

W pierwszym dniu występowały chóry, zespoły folklorystyczne i instrumentalno-wokalne podzielone na różne kategorie wiekowe. W drugim dniu zaprezentowali się soliści i duety . Poziom występów był bardzo wysoki. Jury festiwalu miało bardzo trudne zadanie.

W festiwalu udział wzięły też uczennice Szkoły Podstawowej w Wesołej – siostry Alicja i Ania Dąbrowskie. Występ obydwu młodych utalentowanych dziewczynek docenili jurorzy przyznając Alicji Dąbrowskiej (II klasa SP) wyróżnienie. Alicja zaśpiewała "Cichą noc" w języku niemieckim, polskim i angielskim oraz Kolędę Maryi" Był to jej debiut na scenie międzynarodowego festiwalu.

Natomiast Ania Dąbrowska - uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pracująca pod kierunkiem p. Anny Czenczek -jak zawsze stanęła na wysokości zadania zachwycając swoim występem, wykonując z niezwykłym uczuciem  góralską kolędę "Oj maluśki" oraz "Kolędę samotnych" - wyśpiewała najwyższą nagrodę – zdobywając GRAND PRIX festiwalu.  (Jarosław Dąbrowski)

Ostatnio zmienianywtorek, 06 luty 2018 10:18

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.